A Pásztor

A Pásztor

2023.02.19 Tibor397141

Végig tartja a feszültséget. Jó rendezés, jó szereposztás. A zene néhol túl hangos, de a filmhez jól illik. Komor színek, a történethez kiválóan illik.

2021.10.01 qwer

Nagy várakozással ültem le a film elé, de nem ütött akkorát, mint vártam, sőt. Már az első 15-20 percben erőltetettnek tűnt, ahogyan próbálta éreztetni a magányosan élő pásztor életérzést, a csaknem az egész filmet végigkísérő zene pedig inkább idege... Több

2021.05.29 stomachh

Komoly a téma, de már elcsépelt, és szerintem csak emiatt nem süllyedt még el. Az operatőri munkát dicsérem, az összes többiről már nem nyilatkozhatok pozitívan. Egy nem átgondolt, nem igényesen rendezett, nem jó film.

2021.07.21 pj19

Remek, komoly témát feldolgozó film. Feszült képsorok, kiváló rendezés. Érdekesnek találtam a náci tiszt és a pásztor közötti feszült, néha már-már emberi beszélgetést. Nekem külön tetszett a film zenéje is. Érdemes mindenképpen megnézni.

2021.04.08 Andrea387225

Független filmként kapott elismerést 2019-ben Los Angelesben. Megérdemelten. Fokozatosan bontja ki a rettenetes történéseket a nyugodt kezdés után. Mélyen megrendítő, hogy képesek voltak emberek ezt megtenni.

2020.02.15 sonolokojjo

Látva a film külföldi sikerét tűkön ülve vártam, mikor nézhetem meg. A témája ugyan elég elcsépelt, és nem is tesz hozzá semmit a háborús dráma műfajához, mégis egy tisztességesen elkészített, remek filmnek tartom, amire büszkék lehetünk.

2019.03.19 19kiko19

Illés László legutóbbi rendezése (A pince, 2017) elég gyengére sikerült, A pásztor azonban némileg javíthat a nem túl szerencsés kezdésen. Az operatőri munka is egész jól sikerült, a színek tükrözik a kor hangulatát, nyomasztó légkört teremtenek. Öss... Több

Pieces of a Woman
Veszettek
2015
Hol nézheted: Netflix,Filmio,TV

2019.01.04 Mantracz

Nagyon ott van ez a film, elképeszten ütős volt a számomra, egyszerűen tudom, hogy még párszor megfogom nézni. Nagyon komoly témát feszeget, amiből nálam jöhet akármennyi, mégha eléggé nyomasztó is számomra.

2019.03.21 panhnedy

Az ilyen filme alapján érzékelhető, hogy mennyire nincs még továbbra sem eléggé feldolgozva ez a téma. Szerintem csodálatosan mély, sötét és egyben elgondolkodtató alkotás A Pásztor. Még sokáig agyaltam mindazon, amin láttam. Szerintem érdemes belevágni.

2020.09.13 Richard Hirschler Nézhetetlen

Sokkoló

Kijöttem a moziból, az akasztást nem vártam meg, nekem már az addigi jelenetek is emészthetetlenek voltak, inkább nem néztem a filmvászonra. Rajtam kívül egy valaki maradt a teremben. A film valóban megrázó, a maga nemében remek, de csak a fesztiválok közönsége fogja megnézni. Illés korábban egy horrorfilmet rendezett (A pince). Ez is az volt, márpedig bármennyire is a történelembe ágyazta a rendező a sztorit, tőlem ez a műfaj idegen. A horror kedvelőinek viszont ajánlom.