A rózsa vére

Rose Red

A film nyitójelenetében az a felirat jelenik meg, hogy "Seattle 1991". Rögtön a következő felvételeken a Wenatchee komp látható, amit csak 1998-ban építettek meg és helyeztek szolgálatba.Szerző: Bence377940

A film elején Steve állítása szerint Rose Redet július 1-én fogják lebontani. A film végén, miközben a túlélők Rose Red előtt állnak, elvileg 6 hónappal az események után vagyunk. A gond az, hogy az expedíció az emlékezet napjának hétvégéjén, május végén volt. Ha az építkezést elhalasztották, akkor 6 hónappal később november vége/december eleje van. Tehát Washington államban a karaktereknek télies öltözéket kellene viselnie, ehelyett csupa nyárias ruházat van rajtuk.Szerző: Bence377940

Matt Rossnak híznia kellett, hogy Emeryt alakíthassa; sőt még egy kövérítő öltözéket is viselnie kellett.Szerző: Bence377940

A forgatás 4 hónapon át tartott, míg az utómunka további fél évet vett igénybe. Szerző: dulkap

David Dukes a forgatás ideje alatt hunyt el, miután teniszezés közben szívinfarktust kapott. Szerző: dulkap

Jimmi Simpson és Melanie Lynskey a forgatáson találtak egymásra, és 2007-ben össze is házasodták, de 5 évvel később elváltak.Szerző: dulkap