Kém a csapatban

Kém a csapatban

A Spy Among Friends
Pimasz

A sorozat Nicholas Elliott és Kim Philby igaz történetét meséli el: két kém és életre szóló barát, akik közül az egyik végig elárulta a másikat.

(Hupka Adrián)

Rendező: Nick Murphy
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2022.10.07. | HBO Max (2023.02.07.)

2023.05.10 Emmersson

Szerettem volna szeretni

Ugyanazért nem tetszett, amiért a Suszter, szabó, baka, kém: nehezen követhető. Időben sokat csapong, és térben is elkalandozik. Nem egyszer kellett visszanéznem jelenetet, mert valakiről, aki később fontos lett, alig ejtettek el a nevén kívül valamit. Ráadásul nagyon angol. Ezeket a poénokat a kontinensen nem értjük. Annyira készült nekünk ez a film, mint a Dunkirk. Hangulatában viszont pompás, a két főszereplőt egyébként is kedvelem, most sem okoztak csalódást. A Björk fejű nőt nem tudtam megszokni, valahogy úgy voltam vele, mint a viccben a rendőr a zsiráf kifutójánál: Na, ilyen állat pedig nem létezik! Szépen fényképezték a sorozatot, a helyszínek pazarok voltak. El fogom olvasni Ben Macintyre regényét. Arra jó ez a film, hogy a belső mozimban ez adja a hátteret.

2023.04.18 puszta

Szépen elkészített, realisztikus sorozat, a két főszereplő, Guy Pearce és Damian Lewis egészen kiváló alakításával. Aki teheti, eredeti hanggal nézze, mert akármennyire is remek színészek kölcsönözték a hangjukat, nem túl jól sikerült a szinkron. Nag... Több

2023.02.19 Robinson76

Az MI6 fenegyereke

A történetbe azon a napon kapcsolódunk be, amikor Philby, az MI6 fenegyereke, a Brit Birodalmi Érdemrenddel és a szovjet Vörös Zászló Érdemrenddel is kitüntetett kettős ügynök „kicsúszik” az elfogására küldött ügynöktársa és barátja, Elliott kezei közül, és azt vizsgálja, hogy vajon utóbbi miért „hagyta futni” azt, aki elárulta őt. A történet kissé lassú, már-már vontatott, ezért kell hozzá némi türelem, hogy kibontakozhasson. Ami még nem vált előnyére, hogy a széria ide-oda ugrál az idővonalon, ezért nem egyszerű követni. Ami viszont pozitív, hogy egy visszafogottan stílusos drámát kapunk a készítőktől, remek atmoszférával és alakításokkal. Több kémsorozathoz volt már szerencsém, a többségük jobban tetszett, ezért – némileg lefelé kerekítve ezúttal – csak átlagosra értékeltem.

2023.01.23 csenge

Egy remek, okosan megírt és leforgatott kémthriller. Nagyon ajánlom mindenkinek, aki szereti ezt a műfajt.

2023.02.07 Pimasz

Remek sorozat, ami valós eseményeken alapul. A színészek nagyon jó munkát végeznek és a kérdések, amikkel a produkció foglalkozik is erősek. A kémtörténetek mindig is érdekeltek, de sokszor kissé balul sülnek el az ilyen filmek és sorozatok - ez kivételesen nem.

A sorozatban újra együtt játszik Damian Lewis és Stephen Kunken a Showtime Milliárdok nyomában című sorozatából.Szerző: Hupka Adrián

A sorozatot Londonban és Romániában forgatták, és 2022 tavaszán fejeződtek be a munkálatok. A sorozatban Bejrút, Moszkva, Bécs és Berlin helyett Bukarest utcáit láthatjuk.Szerző: Hupka Adrián