Zsu99

Maja mindössze tizenkilenc éves, amikor kikerül az állami gondozásból. A lány mindent elkövet azért, hogy megszerezze négy éves fia felügyeleti jogát, ugyanis nem akarja, hogy gyermeke az ő sorsára jusson. Egy sorszerű találkozás után rátalál a szerelem, de a boldogsághoz először régi… Több

Rendező: Horvát Lili
Forgatókönyvíró: Horvát Lili
Ország: Németország, Magyarország
Premier (HU): 2015.12.03.

KULCSSZAVAK

2019.12.15 stomachh

Szep munka. Kisse lassu, a mondanivalohoz kicsit hosszu a jatekido. A karakterek szepen felepitettek, jol eljatszottak, a foszereplo csaj amator mivolta adott a filmnek fuszert. Jo drama, erdemes megnezni.

2015.12.22 tamas84

Bár nagyon érzékenyen nyúlt hozzá a szociális témához, mégsem nyűgözött le A szerdai gyerek. Ismerem Lili korábbi kisfilmjeit, azokat nagyon értette, de a nagyjátékfilmes keret szerintem most még kicsit bőnek bizonyult. Ennek ellenére minden elismerésem!

2016.02.02 zsfarkas

Igazi dráma, bár vannak a filmnek hiányosságai. Mondanivalója hiteles, jók a karakterek, magával ragad a történet. tetszett a befejezés jó a dramaturgia, néha kicsit vontatott.

2015.12.09 Zsu99

Érzelmileg megfogó film de nagyon sok hasonlót láttunk már ezért összességében sablon osnak és középszerűek itélem. Egyszeri nézésre szórakoztató de moziban nem érdemes megnézni.

2018.07.16 19kiko19

Nem kétlem, hogy Horváth Lili kiváló rendező, de ebből a filmből 90 perc kicsit hosszú volt. De én ezt csak az alapanyag rovására tudom írni. Szóval vegyes ez, de a négyes jár.

(2015. 12. 03.)
Nem happy az end
Hogy az elején tisztázzuk: a Szerdai gyerek jó film. Elégedetten csettinthet az ember, hogy megint egy alkotás, amire joggal lehet büszkének lenni. GERA MÁRTON KRITIKÁJA. Több

(2016. 01. 06.)
Kismagyar rögvalóság onnan, ahol a mosógép csak álom
Horváth Lili külföldön már alaposan körüldíjazott első nagyjátékfilmje, a Szerdai gyerek releváns üzenettel és lelkes, de ügyetlen amatőrökkel beszél a mélyszegénységről. Kritika. Több

Értékelés: 8.5/10
(2015. 12. 02.)
Kicsi a sors, de erős
A Saul fia és a Liza, a rókatündér mellett a Szerdai gyerek az idei nemzetközi fesztiválszezon legsikeresebb magyar versenyzője, s végre megérkezett a honi mozikba is. Több

(2015. 12. 27.)
„Születési helye? Nem tudom.”
Horváth Lili első nagyjátékfilmjében a Napszúrásból megismert Maja története folytatódik, habár Törőcsik Franciskát az amatőr Vecsei Kingára, Maja gyerekének nemét pedig lányról fiúra cserélték. Az intézetben nevelkedett leányanya története nemcsak Karlovy Vary kritikusainak elismerését nyerte el, hanem az enyémet is. Több

(2015. 12. 03.)
Bár a magyar filmek betegségei közül jó néhányat felfedezhetünk a Szerdai gyereket nézve, a történet és az atmoszférateremtés van annyira erős, hogy a film behúzza nézőjét. Több