Antropophagus

Antropophagus

Ahol a filmet nem tiltották be azonnal, ott csak az erősen vágott verziójában kerülhetett bemutatásra.Szerző: Kóborló

A filmben egy rövid jelenet erejéig feltűnik a film rendezője, Joe D'Amato (1936-1999).Szerző: Kóborló

2015-ben kiadták a filmet vágatlanul. A vágatlan változatának a The Savage Island címet adták.Szerző: Kóborló

A filmbéli Julie-t alakító Tisa Farrow színésznő ezután a szerepe után felhagyott a színészkedéssel.Szerző: Kóborló

Az egyik mozis bemutatására ellátogatott a filmbéli gonoszt alakító George Eastman színész, akit nem ismertek fel, merthogy a filmben szinte teljes egészében el volt maszkírozva. A film egyes brutális jeleneteinél rengeteg mozinéző hagyta el a vetítést, amin a színész teljesen le volt döbbenve.Szerző: Kóborló

A filmben az anyaméhből kitépett magzat valójában egy vérrel borított nyúltetem volt.Szerző: Filmbarbár

Joe D’Amato azt nyilatkozta, hogy pályafutása során talán ez volt a legalacsonyabb költségvetésből leforgatott filmje.Szerző: Filmbarbár

Habár a történet Görögországban játszódik, a jelenetek zömét Olaszországban vették fel.Szerző: Filmbarbár

A filmet 1980 áprilisában és májusában forgatták.Szerző: Filmbarbár