Az élet szép

Az élet szép

La vita è bella

1938-ban az ábrándos Guido beleszeret tanárnőjébe, Dorába. A lány egy náci tiszt menyasszonya, Guido viszont félig zsidó. Mindent megtesz azért, hogy a lány ne menjen hozzá a katonához, az esküvőn pincérként is feltűnik. A küzdelme sikerrel zárul, Dorát elveszi, és fiuk születik. Azonban a… Több

Rendező: Roberto Benigni
Forgatókönyvíró: Vincenzo Cerami, Roberto Benigni
Ország: Olaszország
Premier (HU): 1999.04.08.

2023.08.27 Ergit

Ha igazán szeretsz valakit, nemcsak a testét óvod, a lelkét is!!!

2021.03.14 jakedave

a nap véleménye

Az élet ezektől a filmektől szép

Az élet szép című olasz film az a fajta hibátlan alkotás, amely minden filmrajongó bakancslistáján ott kell, hogy legyen. A rendező és főszereplő egy személyben a zseniális Roberto Begnini, aki minden rangosabb díjat elnyert a filmmel. A cselekmény j... Teljes kritika

2015.01.23 mamiéstöti2

Egyik kedvenc filmem, jól mutatja a háború okozta veszteségek és elnyomás hatását. Mindenkinek ajánlani tudom, aki szereti nézni az emberi fájdalom minden mozzanatát.

2016.04.15 ArpiHajdu és Réci

Nagyon tetszett a film, főleg azt emelném ki, hogy egy ilyen komoly témát nem elsődlegesen az elborzasztás eszközeivel közelítette meg. Egyszerre bájos, szép, és ahogy halad előre, egyre nyomasztóbbá válik.

2017.11.02 indingo

Nem szokatlan egy háborús környezetbe ültetni egy szerelmi történetet. Jól felépített a film története, viszonylag sok minden is történik benne és erővel tölt fel.

Az élet szép a 7. film, amelyben Roberto Benigni együtt szerepelt feleségével, Nicoletta Braschival (az első még 1983-ra datálódik, szóval Az Élet szép idején összeszokott párosnak számítottak), akivel 1991-ben házasodtak össze. Az élet szép után színészházaspárként még 2 közös filmjük volt.Szerző: Attila G.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított, "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben (2009).Szerző: dulkap

Az 1969-es Z, avagy egy politikai gyilkosság anatómiája című film után ez volt a második olyan alkotás az Oscar-díj történetében, amelyet a Legjobb film és a Legjobb idegen nyelvű film díjra is jelöltek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Guido ugyanazt a számot viseli a táborban, mint Charles Chaplin A diktátorban.Szerző: mrarizona