Elem nélkül nem megy

*batteries not included
Videók

Bár úgy tűnik, Faye demenciában szenved, és nagyon a saját világában él, lehetséges, hogy mentális rendellenességei vagy traumával kapcsolatos betegségei is vannak. A filmben kiderül, hogy Faye és Frank fia, Bobby meghalt egy autóbalesetben, ezért begubózott egy olyan valóságba, amelyben Bobby még mindig életben van, és összetéveszti Carlost Bobbyval, mert nem emlékszik a balesetre. Amikor Carlos visszatér Faye megmentésére a bérházba, majd megemlíti az autót, Faye kiborul, és rájön, hogy Carlos nem Bobby, és látja az újságcikket Bobby haláláról. Később a kórházban úgy tűnik, elfogadja a valóságot, hogy Bobby meghalt.Szerző: Thibo84

Az utolsó jelenetben, miután Frank meglátta Harryt az épület tetején, a fiatal Luis Guzmán látható a háttérben.Szerző: Thibo84

Harry a kis robotok megidézésére kutyasípot használ, ami olyan hangszer, amelynek hangmagassága meghaladja az emberi halláshatárt. Amikor a sípot fújja, miközben elhagyja az épületet, hallani lehet a kutyák ugatását a távolban, válaszul a sípra.Szerző: Thibo84

Harry Noble egykori profi ökölvívó volt, aki agykárosodás után ment nyugdíjba, majd visszahúzódó ezermester lett és az erőszakmentes filozófia felé fordult.Szerző: Thibo84

E film után Jessica Tandy és Hume Cronyn csak további három filmben jelent meg együtt. Utolsó filmjük, a Camilla (1994) két hónappal Jessica halála után jelent meg.Szerző: Thibo84

A film különböző pontjain hallható jazz zene a Selyemgubó 2. - A visszatérés (1988) című filmben is hallható, amelyben Hume Cronyn és Jessica Tandy is szerepel.Szerző: Thibo84

A nyitó jelenetben a képeken Frank Riley látható a haditengerészet egyenruhájában a 2. világháború körül. Később a filmben, amikor a felesége előveszi a zsebóráját, bőrtartóra van rögzítve arany horgonnyal, rajta ezüst "USN" jelzéssel, ami a Frank szolgálati ideje alatt elért főtiszti rangot jelzi.Szerző: Thibo84

Elizabeth Peña (Marisa) 2014. október 14-én hunyt el, 25 évvel Michael Carmine (Carlos) halála után, aki 1989. október 14-én halt meg.Szerző: Thibo84

Eredetileg az Amazing Stories (1985) című tévésorozatban szereplő történetnek szánták, Steven Spielbergnek azonban annyira megtetszett, hogy elhatározta, hogy mozis kiadványt készít belőle.Szerző: Thibo84

A kezdő jelenetben Frank és Faye fekete-fehér fotói Hume Cronyn és Jessica Tandy valós fényképei voltak, akik évtizedekig házasok voltak.Szerző: Thibo84