Dopesick

Dopesick

2024.05.12 cseszi007

Nincs fájdalom

Mit teszünk meg, hogy ne érezzünk fájdalmat, mit szedünk be, hogy ne érezünk fájdalmat? Mindent és bármit. Gyógyszer, drog, mindegy, csak sok legyen és könnyen elérhető. A sorozat megmutatja, hogy lehet legálisan egy egész országot drog függővé tenni, mert ha azt mondja a jó doki, hogy ez segít, és még többet és még nagyobb dózist kell is beszedned, te hiszel neki, és eszed és eszed. Nagyon erős színészi játékkal látjuk a személyes drámákat és a nagy leleplezést végrehajtó hősöket. Ez az a sorozat, amit mindenkinek látnia kell.

2023.06.06 Lóri Ádámcsik

Szuper!

Az utóbbi idők legjobb sorozata. Minden passzol. A szereplők, a hangulat, a rendezés, a kép, a környezet, a történet, a karakterek, a történetvezetés, a végkifejlet. Rendkívül izgalmas és sajnos a valóságot tűpontosan bemutató sorozat, ami letaglóz. Vannak benne mélységek és magasságok. Szörnyű és egyben emberi. Nagyon ajánlom.

2024.03.04 Zelegor

Borzalmasan túlértékelt

Vannak a Netflixnek kiváló dokumentumfilmjei, amiket lehet, hogy hatásvadász módon adnak át, mégis reális, ráadásul ezekben a dokumentumfilmekben azok az emberek szerepelnek, akik az adott eseménynek személyes résztvevői voltak. Az OxyContin gyógyszerbotrányát sokkal jobb lett volna dokumentumfilm formájában átadni. Ez a sorozat alapból túl van dramatizálva, tele van felesleges jelenetekkel, az egész botrányt 3 epizódban el lehetett volna mesélni. A sorozat egyetlen előnye (ami miatt végignéztem), hogy kiváló színészi munkát végeztek, ennyi. A szereplőgárda nem okozott csalódást az alakítások tekintetében, ebben a formában viszont elég gyenge sorozat. Több esetben 10 percenként történik egy ugrás az időben, 2005-ről 2001, majd 2005, majd 1996, mindeközben az összes színész ugyanazokat a ruhákat viseli, ha nem írnák ki, hogy melyik évbe is kéne beleképzelni az adott eseményt, akkor az első két részben követhetetlenné válna az egész, habár ez a megvalósítás is siralmas. Unalmas, nem tetszett. 10/3.

2022.06.04 quentin

3 epizódot láttam eddig és én határozottan élvezem ezt a Hulu sorozatot. A színészi játék csodálatos. A flashbackek nem voltak zavaróak. Az információ arról, hogy hogyan indult az OxyContin, hihetetlen.

2022.06.16 rissa

Az év, ha nem az évtized egyik legjobb minisorozata, nem akartam, hogy véget érjen, rendkívül jól játszott, szépen legyártott és hibátlanul rendezett. Egy abszolút kötelező darab.