Kacsaleves

Kacsaleves

Duck Soup

A Kacsalevesben Rufus T. Firefly Freedonia állam diktátora, míg a birodalom pártfogoltja nem más, mint a gazdag Mrs. Teasdale. Ez utóbbi nem csupán tökéletes ellentéte az előbbinek, de ő a tárgya Rufus baklövéseinek is.

(Archívum)

Rendező: Leo McCarey
Premier: 1933.11.12.

2017.08.30 Berto49

A Marx fivérekről nagyon jó véleménnyel vagyok, de ez a filmjük finoman szólva eléggé avitt, bár sokan zseniálisnak írják. Nekem fárasztó volt, nem film, hanem bohóctréfák egyvelege. 1933-ban ezen tudtak nevetni!? Helyette mindenkinek inkább a "Botrány az Operában" címút ajánlom, az igazán zseniális.

2017.06.08 lexlutor

Alighanem a Marx testvérek legjobb filmje, én irtó jól szórakoztam, rendkívül időtálló humora van a filmnek, ami szerintem az örökös klasszikusok sorába emeli. Érdemes megnézni, mert akár még a fiatalabb generáció is szórakoztatónak találhatja.

2015.09.19 Mantracz

Úgy érzem, hogy a film nem igazán emelkedik ki a groteszk műfajának sémái közül. Bár nagyon tetszett és viccesnek is találtam, nem gondolom, hogy egy emlékezetes filmalkotás lenne. Mindenkinek csakis ajánlani tudom, de sajnos kissé felejthető.

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film az 5. helyen végzett a TOP 100-ban.Szerző: Bogi87

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 60. helyen àll ezen a listàban.Szerző: Bogi87

A fiktív ország, ami végül a Sylvania nevet kapta, a korai vázlatokban még az Amnesia nevet viselte. Szerző: rbernadett

A korai vázlatokban Vera, Trentino unokahúga volt. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben. Szerző: rbernadett