El buque maldito

Egy hajóskapitány eltűnt nők keresésére indul a legénységével. Útközben azonban a hajón élőhalott, sátánista templomos lovagok kezdenek vadászni a legénység tagjaira.

(dulkap)

Forgatókönyvíró: Amando de Ossorio
Ország: Spanyolország
Premier: 1974.06.28.

2021.02.09 Kóborló

Kísértetgályán a vakhalottak

Amando de Ossorio (1918–2001), spanyol forgatókönyvírónak és rendezőnek a fő műve egyértelműen a Vakhalottak című horrorfilmsorozat, ami tudásom szerint négy részből áll (bár hallottam már olyan pletykákat is, hogy valójában öt részből állt). Még 197... Teljes kritika

Ez a film volt Ossorio Vakhalottak c. horrorfilm-sorozatának a harmadik része, amit a legtöbb helyen a The Ghost Galleon /A kísértetgálya/ címen ismernek.Szerző: Kóborló

Ossorio Vakhalottak sorozatának ez a része rendelkezett a legkisebb költségvetéssel, hisz már a második rész is megbukott a mozipénztáraknál; végül csak a videokazettás forgalmazás hozott annyi bevételt, hogy elkészülhetett a széria harmadik része.Szerző: Kóborló

Egyes pletykák szerint a film rendezőjének és forgatókönyvírójának, Amando de Ossorionak (1918–2001) kreativitási gondjai akadtak a második rész után, nem tudta, miként tudná megújítani a szériát. Végül a helyszínváltásban látta meg a lehetőséget, így kerültek a vakhalottak a tengerre. Szerző: Kóborló