Boszorkányok

Häxan

A filmet háromszor is rekonstruálták.Szerző: JRD

A filmhez elég terjedelemes bibliográfiát is mellékeltek a bemutatón.Szerző: JRD

A film plakátja mutatja a korabeli svéd mentalitást is, hiszen náluk a mezítelenség sosem tartozott a prűd dolgok közé.Szerző: JRD

A film alapját a Malleus Maleficarum című könyv adta, és két évig tartott a forgatást megelőző kutatómunka. A könyv alapként szolgált, de a film nem adaptációja a könyvnek.Szerző: JRD

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

Bemutatása idején a Boszorkányok nem sok vizet zavart - holott obszcenitása és vallásellenessége tetszett a szürrealistáknak.Szerző: rbernadett

A film korabeli plakátja (az adatbázisban az 5.) sokat elárul a film gátlástalan és szabados humoráról, amelynek köszönhetően kultuszművé vált. Szerző: rbernadett

Abban az időben ez volt a legnagyobb költségvetésű skandináv film. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben. Szerző: rbernadett

Benjamin Christensen rendező eredetileg úgy tervezte, hogy a forgatókönyvet történelemben jártas szakértők segítségével írja meg, azonban terve kudarcba fulladt, mikor kiderült, hogy a legtöbb szakértő, akinek a segítségét szerette volna kérni, a film elkészítése ellen volt.Szerző: rbernadett