Hideg napok

Hideg napok

2020.07.14 Interfectorem Sabnock

Drámai,és megrázó.A magyar történelem egyik szégyenfoltját eleveníti fel,és boncolgatja,nagyszerű szereplőkkel mindezt demonstrálva.Őze Lajos hihetetlen figura,szinte megborzong az ember,bármilyen szerepben látja,annyira hiteles.Gyönyörű,és katartikus élményt nyújtó mozi.

2018.10.15 Berto49

A XX. századi magyar történelem szégyenletes, népirtásnak is tekinthető eseményét, az 1942-es újvidéki tömeggyilkosságokat eleveníti fel ez a Cseres Tibor regénye alapján 1966-ban készített Kovács András által rendezett film. Témáját tekintve bátor é... Több

2016.07.28 alexxx

Nagyon dícséretreméltó, hogy foglalkoztak ezzel a témával. Cseres Tibor egy nagyszerű író, az egyik legjobb, aki egy sajátos nézőpntból képes láttatni részleteiben az egyébként homályos történelmi pontokat. Lehet vitatkozni, hogy a fim mennyire hiteles, ám vegyük figyelembe, hogy mikor készült.

2017.06.30 M4T

Két igazi színészlegenda is játszik ebben a filmben. Darvas és Latinovits. Most komolyan, kell ennél több?

2016.06.09 FunBoi

Csodálatos , hogy Darvas Iván gyakorlatilag az egészet börtönösdit végigjátszotta úgy, hogy lényegében ő maga is ült börtönben pár évvel azelőtt, hogy ez a film készült. A színészi teljesítményeknek köszönhetően kiváló alkotás.

2015.06.16 qwertz

Az egyik legjobb magyar film, szerintem. Igazi komor, valóságról szóló. Mindig is zseniális színésznek képzeltem Latinovitsot, de nem gondoltam volna, hogy ennyire az. :)

2016.09.26 Scanian

Nagyon lassan építkezik a film, szinte aprólékosan vezeti fel a történetet. Ettől eleinte kissé vontatott és unalmas. De aztán be kell látni, hogy ez valami "szükségszerű rossz", ami nem is igazán rossz. Engem nagyon megfogott ez az atmoszféra. Ajánlom mindenkinek.

2018.11.04 Maxim

Ez a film olyan, mint egy jobbfajta konyak, 5 csillagos. Egyik nyári szünetben unatkoztam és a nagy hőségben hideg napokra vágytam, így találtam rá erre a filmre. Korábban már hallottam a filmről egyik ismerősömtől, aki azt mondta, ne nézzem meg, hül... Több