Hitszegők

Hitszegők

Traitors

Egy brit nő a második világháborút követően segítséget nyújt egy rejtélyes amerikai titkosügynöknek, hogy leleplezze a brit vezetés körébe beszivárgó orosz kémeket.

(hp)

Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2019.02.17. | Netflix (2019.03.30.)

1. évad (2019) - 6 epizód

2023.04.29 Robinson76

Egy ízig-vérig angolos sorozat

Kinézetre is korrekt kosztümös széria, amit eleddig kevéssé frekventált korszakról készítettek az alkotók, a második világháborút közvetlenül követő időszakba ágyazva a történetet. A végeredmény erősen vegyes, mert egy hiteltelen kémhistóriát kapunk végül, amelyben a feloszlatott ügynökség hatáskör és erőforrás nélküli embere egymaga tervezi lebuktatni a brit miniszterelnökségbe beépülő ellenséget. Közben a szereplők hullanak, mint a legyek, a kémjátszmák pedig jól prezentálják, hogy mennyire mocskos ezen titkos alkuk és játszmák világa, ahol nem maradhat senki ártatlan és tiszta, ebben a pokoli világban. Azonban pozitívumai mellett vannak hibái is bőven és mivel láttam már ennél klasszisokkal jobb kémsorozatokat is, csak közepesre tudom értékelni.

2021.10.25 Leibel

Nézem, de minek?

Közepesen érdekes. Az élmény olyan dokumentumfilm jellegű, pedig fikció, sehol egy dokumentumfilmre emlékeztető motívum. Leginkább onnan jöhet az érzés, hogy senkinek sem tudok drukkolni a filmben. Csak történnek a dolgok, amúgy hiteles, sok adatból dolgozik a film, hihető az egész, a szereplők viselkedése a korszellemnek megfelelő, a történelmi háttér és a szálak teljesen rendben vannak. Mégis mindenki ellenszenves. Sehol egy hős vagy antihős, akit szeretni lehetne. Csinálnak mindenfélét, többé-kevésbé logikusan működnek. Én meg unom őket, és várom, hátha beindul a sorozat. Aztán egyszer csak vége van. Ami igazi megkönnyebbülés.