Méz – királynő

Méz – királynő

Honeyland

Hatidze asszony egy kis makedón faluban él, teljes összhangban a természettel. Méhészkedésből tartja el magát és idős édesanyját; még a vadon élő méhek is barátságosak vele. Egy nap azonban új család költözik a szomszédságába gyerekekkel, állatokkal és zajos gépekkel. Hatidze kedvesen fogadja új… Több

Forgatókönyvíró: Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov
Zene: Foltin
Premier (HU): 2021.05.06. | Cinego (2022.10.13.)
Forgalmazó: Budapest Film

2021.01.02 Gríz

Semmihez sem hasonlíthatüó, amit eddig láttam: ez egy csodálatosan szép, meleg és aranylóan optimista film. Egész egyszerűen tényleg gyönyörű.

2019.03.03 achyles77

Klasszikusan az a film, ami a gyönyörű formanyelvével és egyszerűen mély mondanivalójával még órákra vagy napokra is szótlanná teszi az embert, mert annyira nyersen mutatja meg az élet szépségét, hogy az szinte fáj.

2020.07.27 adam

Felejthetetlen dokumentumfilm, ami olyan húrokat tud megpendíteni az emberben, amik még sokáig rezegnek. Filmművészet magasfokon, amikor az alkotásnak hatása és értelme is van.

A készítők nem ismerték a filmben hallható török dialektust, így csupán a vágószobában döbbentek rá néhány dialógus mélységére és fontosságára.Szerző: csd

A stáb közel 400 órányi nyersanyagot vett fel a forgatás során.Szerző: csd

Az első film, amelyet Oscar-díjra jelöltek Legjobb dokumentumfilm és Legjobb idegen nyelvű film kategóriában egyaránt.Szerző: csd

A forgatást megelőzőleg a stáb közel három évet töltött a helyszínen, hogy jobban megismerje a film világát.Szerző: csd