Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Kaliforniai álom

(La La Land)
Kaliforniai álom

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Mia (Emma Stone), a feltörekvő, fiatal színésznő és Sebastian (Ryan Gosling), a szépreményű jazz zongorista a Csillagok Városában, Los Angelesben keresi az álmait. Mia meghallgatásról meghallgatásra jár, és csak arra vágyik, hogy végre ne szakítsák félbe, Sebastian pedig szenvedélyesen küzd azért, hogy a klasszikus jazzt újra divatba hozza. Távlati terveikben a hollywoodi karrier, illetve egy saját zenés klub megalapítása szerepel – ekkor botlanak egymásba egy zsúfolt autópálya kellős közepén.
A két fiatal szerelemre lobban, és vállvetve segíti egymást a kudarcokkal kikövezett úton. A sikerért keményen meg kell küzdeniük, ám eljön a nap, amikor dönteniük kell, mennyit hajlandóak feláldozni az álmaikért… (Freeman Film)

2016. 12. 31. 05:04

Jó volt, tökéletesen kikapcsolódtam. A történet nagyon jó volt. A rendező pedig fantasztikus, remélem még sok ilyen filmet fog készíteni. A zenéket csak dicsérni tudom. A két főszereplő tökéletes párost alkotnak, irigyelendő az összhangjuk. Nincs túlbonyolítva a film, azt adja, amire szükségünk van: kedves történetet, szórakozást, és feledhetetlen dalokat.

2016. 12. 30. 17:38

Damian Chazelle 3.nagyjátékfilmje a parádés nyitányt követően a gyönyörű befejezésig beránt ebbe a csodálatos világba és még a stáblista után is ott ültem (kedden) a moziszékbe és nem találtam a szavakat és még ma sem találom.Szerintem soha nem is fogok erre a filmre olyan jelzőket mondani ami teljesen visszatükrözné azt amit ettől a filmtől kaptam.Pedig első ránézésre azt gondolná az ember,hogy ez csak egy szép,romantikus és fülbemászó dallamú szép románc.És aki még mindig ezt gondolja vagy aki már látta de ezt gondolja,hogy ez csak egy szimpla,vicceske musical az hatalmasat téved.Ez a film maga a megmagyarázhatatlan csoda!Hiszen végül is van egy lány,egy srác,a zene,a tánc az előzetesek alapján.Azonban a trailerek nagyon félrevezetőek.Mert azt még megcsinálja egy jó rendező,hogy kicastingoljon egy remek párost,irasson egy zeneszerzővel egy jó zenét a filmjéhez meg ,hogy jól megkomponálja a táncjeleneteket.De azt csak Chazelle ebből az egészből kihozni amit itt láthatunk.Ráadásul nagyon finom módon menti meg a giccstől azokat a jeleneteket amelyekkel bele lehetett volna sétálni ebbe a csapdába.Szóval ehhez a filmhez még csak hasonlót nem láttam még soha.Röviden itt az év legjobb filmje.Mégrövidebben új klasszikus született!

2017. 01. 02. 13:09

Erre a filmre tényleg nincsenek szavak. Varázslatos, zseniális, óriási. Damien Chazelle nem tudom, hogy honnan merít ihletett, vagy hogy mit szed, de amihez nyúl, abból valami csoda lesz. Amikor arról kezdtek írni hazai és külföldi kritikusok, hogy ez a film, amelyet musicalnek kiáltottak ki, az év egyik legjobbja lesz, akkor úgy voltam, hogy na persze, hagyjatok már a hülyeségetekkel. Nincs konkrét bajom a musicallel, csak mint műfaj, nagyon távol áll tőlem. Aztán megnéztem a a Kaliforniai álmot, és nemcsak tetszett, de legszívesebben szinte azonnal megnézném újra! Most akkor hogy van ez? Valóban musical ez? Igen is, meg nem is. Vígjáték? Részben. Romantikus film? Részben! De akkor mi is ez az alkotás valójában? Egy igazi gyöngyszem, amely végső soron egy kőkemény dráma! És a fenti három műfajból természetesen sokat átvesz (igen, vannak éneklős, megkoreografált jelenetek, de mégsem öncélúak, viszik előre a cselekményt, ráadásul bravúrosan vannak kivitelezve), ha kell vicces, ha kell a szerelmi szál kap hangsúlyt, de nem megy át csöpögősbe. A két színész, Emma Stone és Ryan Gosling valóban remek választás volt (egy valóban összeszokott párosról van szó), övék a film, a karaktereik valódi mélységgel rendelkeznek, van mikor a történet szerint padlón vannak, van mikor a csúcson, de a kettő között lévő út is zseniálisan van megkomponálva. Emellett pedig gyönyörű dalok vannak benne, amiket még napokig fog dúdolni az ember, s mindemellett kapunk egy finom kis showbusiness-kritikát is!

Amit még mindenképp meg kell említeni az a címadás. Lehet, hogy nem tökéletes fordítás, de valóban azt ragadja meg, ami a film legfontosabb eleme: az álom, és az álmok, amelyekért küzdünk szenvedünk, s olykor igencsak nagy áldozatot kell hoznunk. Ez van ebben a filmben, ráadásul remekül elmesélve. És ami mellett nem szabad elmenni, az pont a film vége, ennek az egésznek a lezárása. Erre nincsenek szavak, egyszerűen briliáns, amely akkorát szól, hogy meg sem tud szólalni tőle az ember! Aki nem hiszi, annak csak azt tudom javasolni, hogy nézze meg a filmet!

Ugyan a film még 2016-os, s bár én csak tegnap (január elsején láttam), az egyik legjobb filmélménnyel zárta a tavalyi, és nyitotta meg az idei évet. A Kalifornai álomnak nem szabad ellenállni, csak hagyni, hogy beszippantson, s egy olyan élménnyel távozzunk, amelyet legszívesebben azonnal újra élnénk. Régen voltam már ennyire egy film hatása alatt, sőt, olyan csak tényleg kivételes alkalomkor fordul elő, hogy azonnal újra akarjak nézni valamit. És ez: a Kaliforniai álom!

J.K. Simmons
Marc Platt
J.K. Simmons
John Legend
Ryan Gosling

A bártulajdonos szerepében J.K. Simmons kirúgja Sebastiant. Ez utalás lehet Simmons egy korábbi szerepére, az Egek urában, ahol egy olyan karaktert játszik, akit éppen kirúgnak az állásából.

A film végén lévő (Mi lett volna, ha...) jelenetben Emma Stone-t egy csomó léggömbbel a kezében fotózzák Párizsban. Ez a momentum Audrey Hepburn Mókás arc című filmjére való utalás.

A stáb tényleg forgatott a Griffith Park Obszervatórium kiállító helyein, arra nem kaptak engedélyt, hogy a planetáriumban filmezzenek, így az ott zajló jelenet díszleteit egy az egyben meg kellett kreálniuk a készítőknek. A Minolta projektort például, amely a planetárium középpontjában található az Ebay-ről rendelték meg.

Smoking Barrels: Kaliforniai álom
Természetesen a Kaliforniai álom nem rossz film, mindössze éppen az a kellemes, a természetességével elbűvölő romantikus mozi, amire mindenki számított. Azonban hiányzik mögüle az a zseni, aki a Whiplash esetében ezeket az elvárásokat ezerszeresen felülmúlta, és akitől második darabja esetében is talán jogosan várhattunk volna egy hasonló bravúrt.
8/10
Filmérték: Kaliforniai álom
Willam Friedkin azt mondta, hogy Chazelle azért van itt, hogy megmentse Hollywoodot. Nagy szavak ezek, de tessék nekem hinni. Minden, amit leírtam, azért van, hogy az ilyen csodálatos, bájos és szép filmnek legyen leírva. Semmi nagy trükk nincs itt: Egy ilyen kissé régi vágású filmnek vagy van szíve és stílusa, vagy nincs. A La La Landnek mind a kettőből bőven kijutott. 9/10
Hessteg: Kaliforniai álom
A rendező elérte a célját: forradalmasította a musical műfaját ezért elvárható minimum, hogy idén az Oscaron is méltó helyet kapjon, mert ha valami, akkor ez a film megérdemli. Felemelő, energikus, letisztult, profin kivitelezett, elgondolkodtató és szerethető. (10/10)