Lagaan

Lagaan: Once Upon a Time in India

A film összbevétele 70 147 dollár volt (imdb.com).

Aamir Khan nemcsak a film főszereplője, hanem a producere is volt. Először még csak a főszerepet ajánlották fel neki, amit ő elsőre elutasított, mondván, ő nem akar egy sportos filmben szerepelni, majd miután mégis elolvasta a teljes forgatókönyvet, megváltozott a véleménye, és élt a lehetőséggel. A rendezőnek azonban gondja akadt a producer kiválasztásával is. Azok, akik érdeklődést mutattak a film iránt, rengeteg módosítást, rövidítést, kivágásokat hajtottak volna végre. Végül Aamir úgy gondolta, hogy elvállalja a produceri szerepet is, mivel hitt a film sikerében. A főszerepért cserébe pedig teljesen szabad kezet adott a film rendezőjének. Csak egy példa: Aamir: "Ha a rendező Ashutosh azt mondja, hogy 50 teve kell neki, akkor én nem fogok visszakérdezni, hogy miért nem lenne elég csak 25, mert teljesen időpazarlásnak tartom az e fajta kérdezősködést, és elhiszem neki, hogy erre van szüksége, hogy a legtöbbet kihozza a filmből."Szerző: Crystaldeer

Oscar-díjra is jelölték a legjobb idegen nyelvű film kategóriában. A jelölés által nemzetközi sikerre tett szert, mivel olyan külföldi mozikban is bemutatták, melyekben amúgy nem játszottak korábban indiai filmeket. Szerző: Crystaldeer