Lengemesék

Lengemesék

Tales from the Lakeside: Lengemesék
totykos

A lengék a Nádtenger apró, de bátor, zöldbőrű őrei. A gyerekeket csak akkor avatják őrzővé, amikor bebarnul a hajuk. Addig viszont unalmas az élet, mivel zöldhajúként tilos nádirigón repkedni, vízre szállni, sőt még a békaderbin sem vehetnek részt. Füttyös Vilkónak legnagyobb álma, hogy végre… Több

Rendező: Pálfi Zsolt
Forgatókönyvíró: Berg Judit
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2017.04.27. | Telekom TVGO (2021.09.01.)

2018.01.30 zsani

Ezt az animációt egyszer meg lehet nézni. Nem a leghelyesebb értékrendet közvetíti, ajánlani nem igazán tudom másoknak. Van benne egy két vicces jelenet.

2017.05.18 Szilonka

Igazán helyes kis mese. Kezdetben furcsállottam a kis zöld lényeket, de végén nagyon megkedveltem őket. Picit lehetett volna hosszabb a mese. A könyvet is beszerezzük.

2017.04.30 acey

Na végre, erre az animációs filmre már vártunk egy ideje szerintem. Valami, ami a nagy hazai klasszikusokhoz mérhető. Engem magával ragadott!

2017.05.01 totykos

Nagyon kedves, szívhezszóló mese, nagyon tudom ajánlani, bátran lehet rá vinni a kicsiket, de a felnőttek sem fognak unatkozni. Egyszerűen jól esett megnézni.

2017.04.29 Tom

Ezt a mesét mindenkinek látnia kéne szerintem. Az alkotók valamit nagyon eltaláltak, csak tátottam a számat, mekkora szíve van, és mennyi kreativitás fért bele. Jól esett, köszönöm!

A film 11 425 313 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 9 817 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2017. 05. 03.)
Az egész történet előre kiszámítható és minden fantáziát nélkülöző, legalábbis felnőtt szemmel biztosan. 3/10 Több