A káosz ura

A káosz ura

Lord of Misrule

Rebecca Holland (Tuppence Middleton) nemrég vette át egy kisváros lelkészi tisztségét. Amikor fiatal lánya, Grace (Evie Templeton) eltűnik a helyi szüreti fesztiválon, kétségbeesett keresés veszi kezdetét.
Minél közelebb kerülnek azonban Grace megtalálásához, annál több titokra derül fény a város… Több

Forgatókönyvíró: Tom de Ville
Premier (HU): 2024.01.18. | Telekom TVGO (2024.04.04.)
Forgalmazó: Vertigo

KULCSSZAVAK

2024.04.24 kabel

legújabb vélemény a nap véleménye

Folklore úr

A Lord of Misrule egy egész oké népi horror. Nyilván, a The Wicker Man közelébe sem ér, pedig azt a filmet próbálja legjobban koppintani, de még így is egy közepesen izgalmas ijesztős filmet össze tud hozni. A sztori tipikus folk horror elemekre épít... Teljes kritika

2024.01.18 Kornél

Nem is tudom...talán a legnagyobb jóindulattal is közepesnek mondanám. Teljesen felejthető az egész, harmatgyenge alakításokkal és megoldásokkal.

2024.01.19 Péter

Őszintén szólva én nem igazán szerettem volna lehúzni ezt a filmet, mert valójában egész jó a sztori. Csak épp sok helyütt eléggé hatásvadásznak éreztem. Ettől függetlenül egyszer érdemes beülni rá.

A film 3 187 815 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 480 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

William Brent Bell rendező és Tom de Ville író korábban a Brahms: A fiú II. című filmen dolgoztak együtt Ralph Inesonnal.Szerző: csd

A „népi horror” különösen az Egyesült Királyságban népszerű, újjáéledt, és Ineson részvétele a hátborzongató és folklór ihlette történetek folytatását sejteti, amelyek nagy sikert arattak a közönségnél.Szerző: csd

Ralph Ineson saját rendezői formanyelvének köszönhetően az elmúlt években az úgynevezett a népi horror műfajának képviselőjévé vált.Szerző: csd