Eleven kór

Malignant

A film összbevétele 2 200 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 46 631 040 forintot termelt. A hazai mozik összesen 29 179 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatás 2019. szeptember 24-én kezdődött el, és az utolsó napja 2019. december 19-én volt. Így mindenki otthon ünnepelhette a karácsonyt.Szerző: Archívum

A Seattle-i underground, ahol néhány jelenet játszódik, napjainkban is látogatható.Szerző: qwer

2020. augusztus 14-re tervezték az amerikai mozipremiert, de a COVID-19 járvány miatt a Warner Bros. Pictures a bemutató elodázása mellett döntött.Szerző: qwer

A film egyik plakátja egy arc nélküli női fejet ábrázol. A képet a Kihallgatás (1989) című lengyel film posztere ihlette, a két filmben számos közös motívum található.Szerző: qwer

A filmet Seattle-ben és Los Angelesben forgatták.Szerző: qwer

A film eredeti címével ellentétben (Malignant = Rosszindulatú) a teratomát általában jóindulatú daganatként jelentkezik.Szerző: Artemisia

A film szerint Gabrielnek férfi identitása van, neve mellett a hangja is erre utal, valamint édesanyja is a fiaként utal rá. Azonban a parazita ikrek kizárólag egyneműek lehetnek.Szerző: Artemisia

A Boston Post című lap 1895-ös száma beszámolt egy Edward Mordrake nevű férfiról, akinek a lap állítása szerint a tarkóján egy másik arca is volt. A másik arc nem tudott beszélni, de közös agytörzsükön keresztül Edward hallotta annak sötét gondolatait. Mivel a korabeli orvosok nem vállalták a kockázatos műtétet, hogy eltávolítsák, Edward öngyilkos lett. A cikk hitelességét sosem sikerült bebizonyítani, de része az angol szájhagyománynak.Szerző: Artemisia

A Deadline magazin 2020 márciusában számolt be arról, hogy James Wan több év kihagyás után ismét horrorfilmet rendez.Szerző: csd

A Malignant Annabelle Wallis és James Wan második közös filmje.Szerző: csd