Nagy Sándor, a hódító

Nagy Sándor, a hódító

Alexander the Great

A híres görög uralkodó életét mutatja be a film, aki 33 éves korában bekövetkező halála előtt meghódította az egész világot. Nagyszerű történet egy hősies emberről, aki elindul meghódítani a világot. Mint mindenki, sok dologból ő is kiábrándult. Voltak nagy győzelmei és keserű csalódásai. Rendkívül nyájas tudott lenni, de rendkívül kegyetlen is. A kudarcai túlszárnyalják a legtöbb ember eredményeit.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Spanyolország
Premier: 1956.03.22.
Claire Bloom
Fredric March
Claire Bloom

2020.11.17 dailyfilmsan

Nem gondoltam volna, hogy magával fog ragadni a film, de úgy lett. Lehet, hogy azért voltak az elvárásaim alacsonyak, mert egy 56-os filmről van szó, de ez a darab példája annak, hogy ami régi, az nem feltétlen rossz. A film maga hosszú, és helyenkén... Több

Danielle Darrieux, aki Richard Burton anyját alakítja a filmben, csak nyolc évvel idősebb, mint filmbéli fia. Szerző: dailyfilmsan

Richard Burton huszonkilenc éves volt a forgatás idején, mégis sok kritikus támadta, hogy már túl öreg ahhoz, hogy hitelesen eljátszhassa Nagy Sándort. Valahol pedig jogos a kritika, ugyanis a film első órájában a főszereplő tinédzser korú. Szerző: dailyfilmsan

Charlton Hestont felkérték a címszerepre, de visszautasította azt. Szerző: dailyfilmsan