A változás szele

A változás szele

Rabo de Peixe

Négy barát története, akik élete fenekestül felfordul, amikor találnak egy tonna kokaint.

(Hupka Adrián)

Ország: Portugália
Premier: 2023.05.26. | Netflix (2023.05.26.)

1. évad - 7 epizód

KULCSSZAVAK

2023.05.29 szemtelen

Egy tonna kokó

A drogfilmek gyakori érdekessége, hogy szereplőit olyan helyzetekbe hozzák az alkotók, amikor szimpatizálunk velük, szurkolunk nekik (Breaking Bad). Így járunk ezzel a valós esemény ihlette, négy barát kitalált történetét elmesélő filmsorozattal is. 2001 júliusában az Azori-szigeteken, nevezetesen Rabo de Piexe faluban – mint égi áldás – egy tonnányi kábítószer érkezik a tengerpartra a jóságos hullámok által, felbolygatva ezzel a halászatból szegénysorban és kilátástalanul élő piciny lakosságot. Az említett négy barát tovább gondolja az égi mannában lévő lehetőséget és vállalkozás indításán gondolkoznak, de mivel ingyen drog nem létezik, a maffia is nekilát az eltűnt narkó felkutatásának. A történet egy kalandos szórakozás és némi adrenalin keveréke, egy ironikus drogthriller, ami olykor az eseménytelen képsoroktól monotonná válik. A hét epizód a reményen, az álmokon, a barátságon, a szerelmen és a tengeren alapszik, ugyanakkor véres és keménykedő jelenetekkel próbálja meghódítani és megragadni a netflixes közönséget.

2023.05.26 Johnny

Láttam már jobban kivitelezett hasonló sztorit, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy rossz ez a sorozat, csak számomra kissé unalmas volt néha. De lehet neki adni egy esélyt.