MrBlond

A helyszín egy tóparti ház, ahol egy nő és egy férfi különleges története tárul a nézők szeme elé. Egy rejtélyes körülmények között eltűnt édesapa a fiára hagyta a világtól távol eső horgásztó titokzatos világát, mely számos vadon élő állat számára jelent otthont. Csakhogy a békés felszín… Több

Ország: Magyarország
Premier (HU): 2021.05.13. | Netflix (2022.01.20.) | Filmio (2022.04.21.)
Forgalmazó: Vertigo

2023.12.12 Kinga Kecskeméti

Írhatnék okosságokat, elemezhetném, hogy miért művészi a film, és talán így is van. Mégis végig csak egy érzés kerített hatalmába, és minden más gondolatot kitörölt az agyamból: ez a film rendkívül NYOMASZTÓ!!

2021.05.12 MrBlond

Bevallom, ezt a filmet Borbély Alexandra alakítása miatt szerettem volna nagyon megnézni, de valahogy még az ő játéka sem tudtam megtartani a koncepciót. Nagyon átérezhető hangulata van, de valahogy ez olyan kevésnek bizonyult.

2023.05.22 Dorkateo

Nyomasztó. Nem értem, mit kéne hozzá adnia az életemhez, vagy mit tanulhatnék a történetből. Elhiszem, hogy a színészek nagyszerűen játszanak, csak amit játszanak, az számomra nem befogadható.

2022.01.24 HanGa

A történet feledhető, az előzetes teljesen félreviszi az embert. A lezárás is gyenge. A környezet legalább szép.

2021.05.10 cvölf

Sajnos nem tudok túllendülni a film középszerűségén, hihetetlenül üres és semmitmondó történet. Amolyan sablonsztori. Kicsit bosszús is vagyok emiatt.

A film 3 321 405 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 882 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Spirált elismerő oklevéllel jutalmazták a varsói filmfesztiválon. Szerző: hp

Az elsőfilmes, a kolozsvári Filmművészeti Egyetem adjunktusaként dolgozó Felméri Cecília korábbi rövidfilmjeivel több mint 30 díjat zsebelt be a különböző nemzetközi filmfesztiválokon. Szerző: hp

A Spirál elkészülését a Román Filmközpont, az Eurimages és a Filmalap támogatta anyagilag. Szerző: hp

A Spirál forgatása 2018 júniusa és 2019 februárja között zajlott. A munkálatok összesen 28 napot vettek igénybe.Szerző: hp

(2021. 05. 13.)
Ősz, tél, tavasz, nyár... tél
Néhány apró hibájától eltekintve tehát a Spirál működik. Tény, hogy új gondolatokat, új megoldásokat nem kapunk, a hangulat és a konzekvensen végigvitt mondanivaló miatt azonban mindenképp elismerés illeti a film alkotóit. Több

(2021. 05. 27.)
Lassú örvény partot mos
...bár nem valószínű, hogy évek múltán is fel fogjuk emlegetni, Felméri Cecília olyan alkotó benyomását kelti általa, aki a jövőben bármilyen témában és műfajban meg fogja állni a helyét. Több

(2021. 06. 04.)
Élet-halál vize
A Spirálban több rejlik, mint amennyit megmutat, így érdemes rajta elgondolkodni, azonban több mankó menet közben is élvezetesebbé tette volna, nem csak utólag – pedig a remek, értő színészi játék, az aprólékosan kitalált és kidolgozott környezet és motívumrendszer által megvolt benne potenciál, hogy szélesebb, midcult-rajongó közönség is élvezetes... Több

(2021. 05. 13.)
A Spirálban mindvégig benne van egy másik film lehetősége – amely majdnem olyan, mint amilyen ez lett végül.
Nem lepődnék meg, ha az majd a következővel akadna horogra Több