Sztalker

Stalker

Ha létezne egy hely - egy szoba -, ahol az életünket irányító legbelső vágyaink beteljesülnének, be mernénk-e lépni? Mi történne? Boldogok lennénk? Vagy elveszítenénk addigi életünk értelmét, a céljainkat? Nem lenne értelme tovább küzdeni és élni? Mi várna ránk egy ilyen szobában? Hogyan tudnánk tovább élni? Vállalkoznánk-e egy veszélyes útra, aminek a végén önmagunkkal és létünk értelmével szembesülnénk? Ismerjük-e annyira önmagunkat, hogy félelem nélkül induljunk neki az útnak, és végig is járjuk? Vagy mi is megfutamodnánk a végén? Felismerjük-e magunkban azokat a mélyen elrejtett és vágyott célokat, amelyek életünket és cselekedeteinket irányítják? Fel merjük-e őket vállalni még akkor is, ha azok esetleg alantas, szégyenletes, a társadalom által megvetett célok? Készek vagyunk-e elfogadni önmagunkat még akkor is, ha kiderül, hogy az a kép, amit eddig magunkról őriztünk, hamis? Hiszünk-e az emberekben? Hiszünk-e egy nálunk hatalmasabb értelemben? Hiszünk-e a szeretteinkben? Vagy félünk attól, hogy összeomlik az önképünk? Félünk attól, hogy csalódunk önmagunkban? Félünk attól, hogy csalódunk a szeretteinkben? Ki lenne közülünk az, aki elsőként, bátran belépne a szobába?