Szupernóva

Szupernóva

Supernova

Sam és Tusker, akik húsz éve alkotnak egy párt, régi furgonjukkal indulnak útnak Anglián keresztül, hogy meglátogassák barátaikat, családjukat és a múltjuk fontos állomasaiként szolgáló helyszíneket. Mivel Tuskert két éve demenciával diagnosztizálták, az együtt töltött idő mindennél fontosabb a… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2021.09.09. | Cinego (2022.02.10.)
Forgalmazó: Cirko Film

2022.02.01 diumiu

Számomra a film nem volt megosztó, inkább elgondolkodtató volt. Mégpedig a betegség megélése/fokozatai miatt, illetve a végkifejlet miatt is. A moziteremben viszont nem ezt érzékeltem , sokszor kifejezték nemtetszésüket a nézők, ami számomra zavaró v... Több

2021.09.10 bill

A Szupernóva az utóbbi évek egyik legfajsúlyosabb filmje, amit szerintem mindenkinek látnia kell, ráadásul két olyan nagyszerű színész viszi benne a főszerepet, akik hitelesen át is tudják adni a film modnanivalóját.

2021.02.22 BMPatrik

Hét, gyerekek ez egy igazi mestermű. Colin Firth és Stanley Tucci párosa igazán ütős, alakításuk nem csupán átérezhető, hanem igazán hiteles. Nagyon komoly témát feszeget a film, s mint olyan, egyben kényes is. Nagyon fontos darabnak érzem emiatt, így csakis ajánlani tudom.

2021.06.17 Clint Eastwood

Csak egy újabb homokszem hollyfosból, kár a színészekért.

A film összbevétele 2 841 850 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 7 237 529 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 825 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Colin Firth és Stanley Tucci harmadik alkalommal dolgoztak együtt "Az összeesküvés" (2001) és a "Dől a moné" (2012) után.Szerző: diumiu

A film stábjában számos díjnyertes művész található, beleértve mások mellett az Oscar-díjas Colin Firth-t, az Oscar-jelölt Stanley Tuccit, illetve a szintén Oscar-díjra jelölt operatőrt, Dick Pope-ot. Szerző: hp

A Supernova egy "mélyen romantikus, modern szerelmes történet", nyilatkozta a rendező, Harry Macqueen a Variety-nek adott interjújában. Szerző: hp

Ez Harry Macqueen második egészestés filmje a pazar kritikai fogadtatású 2014-es Hinterland című rendezése után. Szerző: hp

(2021. 09. 10.)
Nem lehet meggyászolni azt, aki még él
A filmvégi nagyjelenet emlékezetes, de nem feltétlenül az fog velünk maradni, mi történt, mit mondtak vagy mit gondoltak a Szupernóvában. Hanem Stanley Tucci elveszettsége, Colin Firth fájdalma, meg az a néhány, remegő kézmozdulat… És végül is ez se kevés. Több

(2021. 10. 06.)
A távolban pislákoló fény
A Szupernóva valahol mélyen persze kirobbanó élmény, csak mi mindezt több millió fényév távolságból szemlélhetjük. Innen pedig csak egy apró, pislákoló villanásnak tűnik a csillagos égen, amit eleve csak akkor veszünk észre, ha feltekintünk egy felhőtlen éjszakán. Több

(2021. 09. 10.)
A Szupernóva a szemérmes csendek, a tétova mozdulatok és a sebezhetőség felvállalásának filmje. A pár közös útja véget ért, és ezzel mindkettőjüknek szembe kell nézni. Több