Szél támad

Szél támad

Kaze Tachinu
horvi21

Hayao Miyazaki rendkívüli, többszörös díjnyertes animációs filmje egy valódi történetet dolgoz fel a II. világháború idején munkálkodó híres japán repülőgép-tervező, Jiro Horikoshi életéről, aki többek között a híres-hírhedt Mitsubishi A6M Zero megalkotásáért is felelős volt.… Több

Rendező: Hayao Miyazaki
Forgatókönyvíró: Hayao Miyazaki
Ország: Japán
Premier (HU): 2014.06.19. | Netflix (2020.04.01.)

2019.06.03 gyjudit

Miyazaki azt rajzolta amit szeret és ez látszik. Bár nem ez a kedvenc Ghibli filmem, azért különleges helyet foglal el a szívemben.

2017.12.24 Deku

Hát volt már sokkalta jobb élményben is részem mert ez most eléggé alul múlta az elvárásaimat. A rajzolási technika igen rendben volt viszont cserébe elég unalmas karaktereket kaptunk. Ez így nagyon nem fair.

2018.02.11 zsani

Ez azok a rajzfilmek közé tartozik amiket felnőtteknek készültek. Én minden egyes percét élveztem ennek a mesének, kedves történet. Egy kicsit szomorúra sikerült.

2016.02.08 ellcrys89

Na néha kell egy-egy ilyen anime is. Nem mondod rá, hogy hú de isteni alkotás de mégse húzza le az ember egyből, hogy most ez förmedvény. Összességében ez egy szerethetően átlagos anime.

2015.05.09 july

Különleges film, valódi animációs varázslat. Gyönyörű az animációja, a japán múlt megkapó, realisztikus ábrázolását is meseszerű zene festi alá, ami nem megszokó élményt nyújt a nézőnek.

Az alkotók sok emberi hangot használtak hangeffektként (motorok, földrengés, stb.).Szerző: kázsé

A film japán és amerikai posztere nem egyforma. A japánon csak Naoko látszik.Szerző: kázsé

Jiro és a többiek dala a vacsoránál az 1932-es című filmből származik.Szerző: kázsé

A film Hayao Miyazaki 2009-es mangáján alapul.Szerző: kázsé

(2017. 02. 01.)
A Szél támad, az immáron 76 éves mester legszemélyesebb filmje, amely egy szerelmi történettel fűszerezett, lélegzetelállító képekkel operáló animációs film, a rettegett Mitsubishi A6M “Zero” vadászgép megszületésének körülményeiről. Több