Szirének

Szirének

Sirens

A film az 1920-as évek végén, a híres ausztrál festő, Norman Lindsay, birtokán játszódik. Az angol Anthony Campion tiszteletes gyönyörű feleségével látogatóba érkezik a művészhez. A lelkész célja, hogy meggyőzze a festőt, ne állítsa ki az egyházat megbotránkoztató festményét, a Keresztre feszített Vénuszt. A két férfi hosszú vitákat folytat a művészetről és az erkölcsről, gyakran a meztelen múzsák társaságában. Eltérő nézeteik számos komikus helyzetet eredményeznek.

Rendező: John Duigan
Író: John Duigan
Ország: Egyesült Királyság, Ausztrália
Premier (HU): 1995.12.28.

2018.12.13 mamiéstöti2

Nem igazán értem a film alap mondanivalóját, ettől függetlenül egyedi alkotásnak számít, de nekem nem jött be.

2015.12.14 Face

Erotikus, nőies, feminista, vicces, csiklandozó, mindenféle érzelmet kiváltott belőlem. Nagyon kedves és felemelő élmény volt ez a filmt

2015.01.29 SztarkTóni

Rachel Portman zenéje tetszett a legjobban a filmben, megható és érzéki. Jól megírt film, jó színészekkel

2016.07.06 Scanian

én ezekkel nagyon nem értek egyet, számomra sem erotikus, sem vicces, de még csiklandozó sem volt, csak unalmas...

Habár a film ebben a formában kitaláció, Norman Lindsay ismert művész volt a valóságban, akinek számos könyvéből készítettek filmet. Szerző: rbernadett

A filmet a valódi Norman Lindsay házában és 49 hektáros birtokán forgatták, ahol 1969-ben bekövetkezett halálig élt. A hely manapság múzeumként és galériaként üzemel.Szerző: rbernadett