Gyógyító karácsony (Gyógymód: karácsony)

Gyógyító karácsony (Gyógymód: karácsony)

The Christmas Cure

Forgatókönyvíró: Lewis Chesler, Chris Moreira
Premier: 2017.07.15.

KULCSSZAVAK

2024.01.12 Clairette

Kiskarácsony, nagykarácsonyi fa

Nem szokásom a filmekben hibát keresni, nem is szoktam vele különösebben foglalkozni, élvezem (esetleg nem élvezem) úgy, ahogy van. De ezek a karácsonyi filmek!? Nagyon szerettem őket, mert régen tartalmas és aranyos volt majdnem mindegyik, de most szinte az összes egy kaptafára készült, történet nulla, egyedül a látvány kárpótolna, ha érdemes lenne végignézni. Minden karácsonyi filmbe belekezdek, hátha felbukkan egy gyöngyszem, és hál’ istennek! akad ilyen is, csak elég kevés. Ez a mostani sem nevezhető annak, de végignézhető. De az egyforma séma alapján készült filmekben ugyanazok az egyforma hibák is vannak, amik már ennyi után szúrják a szemem. Párat már megemlítettem, e film kapcsán is lenne. Mondjuk az nemcsak karácsonyira, hanem mindegyikre vonatkozik, hogy ha cipelik a bőröndöket, legalább ne annyira feltűnően kapkodnák fel, hogy már messziről ne lehetne kiszúrni, hogy üresek, de ne legyünk tehetetlenek. De mikor viszik haza a karácsonyfának való fenyőt, vagy az autó tetején, vagy húzzák a hóban, aztán a következő képben, mikor már bent állítják fel, vagy díszítik, az előzőekhez képest legalább kétszer akkora, sokkal dúsabb és szebb!? Na de ne gonoszkodjunk, csak élvezzük a karácsonyi filmek örömét!