Az utolsó próba

The Last Face
Jean Reno
Jean Reno
Jared Harris

Egy nemzetközi segélyszervezet vezetője találkozik egy orvossal Afrikában a politikai és szociális forradalom idején, és hamarosan nehéz döntések meghozatalára kényszerülnek.

(hp)

Rendező: Sean Penn
Író: Erin Dignam
Premier: 2016.05.20.

2017.12.17 Artemisia

Érzelemdús

Szép a történet, jó a kivitelezés,megkapó a látvány,de a film tökéletességét a színészi alakítások adják. Mélyen emberi, már-már hétköznapi narrációból látjuk az eseményeket, egy komplex,mégis mindnyájunk számára ismerős érzelmiskálát élünk át a sze... Teljes kritika

2017.03.29 cody0507

Szerintem rettenetesen gagyi az egész sztori úgy ahogy van. Sokkal jobb alkotások is készültek már a témában, amik sokkal-sokkal valóságosabb képet adnak erről a világról. Ez a film pedig mintha egyszerűen gúnyt űzne az egészből.

2016.04.11 lakilúk

A film nagyon mellé nyúl azzal, hogy próbálja ábrázolni a harmadik világbeli valóságot, a képi világ, a szereplők közti viszonyszövődések, annyira elviszi az egészet, hogy a fenti szempontból nézve, nevetségessé válok. És hiába Bardem, Theron...nem tudják megmenteni a filmet.

2017.11.18 Berto49

Végre egyetértek a fesztiválok zsűrijével

Felfokozott érdeklődéssel fogtam hozzá ennek a filmnek a megnézéséhez, hiszen Sean Penn-t, mint színészt kedvelem, kíváncsi voltam, hogy rendezőként mit tud produkálni. Mindkét főszereplő a kedvenceim közé tartozik, Theron az egyik legjobb mai színés... Teljes kritika

2017.04.15 Fiximan

Jó ötletnek tartom az egész koncepciót, csak valahogy a film vége felé az egész erőltetetté, vagy még inkább kiüresedetté válik. A cselekmény lezárása szerintem szörnyen sablonos, bár nagyon jó a hangulat a filmnek, és a színészi játékok is élvezetese, megkapóak, valahogy mégis csalódottan álltam fel.

A stáb igazi menekült táborokban is forgatott.Szerző: Artemisia

Robin Wright 2004 óta szerette volna eljátszani a film női főszerepét. Ő csábította a produkcióhoz Javier Bardemet és Sean Pennt is. Miután nem tudta előteremteni a finanszírozási összeget, végül lemondott a filmről. Miután Wright és Pen elváltak, a színész-rendező feltámasztotta a projektet, és felkérte akkori barátnőjét, Charlize Theront, hogy játssza el a szerepet, amit eredetileg Wright alakított volna. Szerző: hp

Sean Penn és Charlize Theron egy párt alkottak a forgatás idején. Szerző: hp

A The Last Face versenyben volt az Arany Pálmáért a 2016-os Cannes-i Filmfesztiválon. Szerző: hp