A felszabadító

A felszabadító

The Liberator
Kanyi

1943. július 10-én egy oklahomai amerikaiakból, mexikói amerikaiakból és cowboyokból álló egység, akik odahaza nem tűrték volna meg egymás társaságát, Szicíliában landolt, és ötszáz napot voltak kénytelenek eltölteni a nácik által megszállt Európában. Ez azoknak a férfiaknak a története,… Több

Forgatókönyvíró: Alex Kershaw, Jeb Stuart
Premier: 2020.11.11. | Netflix (2020.11.11.)

2024.04.01 Utolsó Előtti Mohikán

Nem vélemény – emlékek

Asztalra vetett lábakkal valamelyik pandémiás délutánon. Kóla-csipsz kombó. Ezekből több fogyott a kelleténél. A megvalósítás tetszett. Nem tudom, mi ez a technika, amivel készült, de nagyon éltem. A sztori nem kiemelkedő, bármelyik II. vh-s történetben benne van. Szerettem nézni.

2020.11.23 Kanyi

A grafikája nagyon bejön, a történetet nagyon eltalálták a keszítők, szinte vonzza az ember tekintetét, kár, hogy csak 4 rész, szerintem kaphatott volna többet is.

2020.12.21 Robinson76

A leghősiesebb osztag

A széria története és annak megvalósítása is egyedi és szenzációs lett. Meglepően jól sikerült visszaadni a háború hangulatát, remek, ahogy bepillantást nyerünk a második nagy világégés csatáiba, a harcoló alakulatok mindennapjaiba, a háború szörnyűségeibe és a kevés, de annál felemelőbb pillanataiba. Nagyszerű és erősen elgondolkodtató alkotás, ami garantáltan sokáig emlékezetes lesz annak, aki megadja neki az esélyt.

2020.11.15 Mirci

Hangulatában Az elit alakulatot idézi, nálam már emiatt is nyert ügye volt a sorozatnak. Tkp. mintha egy alacsony költségvetésű, rövidített változatot néznénk, ami meglepően jól sikerült, ez a félanimációs formátum egészen egyedivé teszi. Köszönet és hála az ötletért és a megvalósításért.

2020.11.11 kocka

Nagyon izgalmas történet, amit érdemes ismerni, és engem egy pillanatig sem zavart a szűrő.

(2021. 03. 20.)
A 2020-as Veteránok Napjára készült, élőszereplős sorozatnak indult, végül mozgó képregénnyé alakult minisorozat pontosan azt nyújtja, amit első blikkre ígér: ismert háborús témát, feddhetetlen amerikai hőst, kozmetikázott történelmet. Ahogy azt megszokhattuk, ahogy azt megszoktatták velünk. Több