Wonder Wheel: Az óriáskerék

Wonder Wheel

A film összbevétele 1 403 237 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 870 907 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 065 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film témája hasonlít Woody Allen életére, ugyanis mikor még Mia Farrow-val élt házasságban, kikezdett Mia örökbefogadott lányával, Soon-Yi Previnnel.Szerző: Artemisia

Woody Allen mindig vonzódott Conney Islandhoz. Az Annie Hall egyik fontos jelenetét is a Luna Park hullámvasútja alatt forgatta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Állítólag Woody Allen úgy kérte fel Kate Winsletet a szerepre, hogy "írtam egy forgatókönyvet, neked nem fog tetszeni és nem is muszáj elvállalnod. De tényleg azt gondolom, hogy lenyűgözően alakítanál benne..."Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez Kate Winslet és Woody Allen első közös filmje. Eredetileg Winslet alakította volna a Match Point női főszerepét, de végül nem tudta vállalni a szereplést. Szerző: hp

Woody Allen és az operatőr Vittorio Storaro második közös filmje. Az első a 2016-os Café Society volt. Szerző: hp

A film forgatása 2016. szeptember 15-én kezdődött Coney Islanden. Szerző: hp

A film világpremierje 2017. október 14-én volt a New York Film Festival-on. A Wonder Wheel 2017. december 1-én debütál a mozikban, Woody Allen 82. születésnapján. Szerző: hp

A filmet vegyesen fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes-on jelenleg 52%-on áll (2017. október).Szerző: hp