Ember Márk
Faragó András
Földes Eszter
Földes Eszter

A sorozat a Valami Amerika filmek univerzumában folytatja az ismert történetet, a reflektorfénybe egy új család kerül. A friss karakterek mellett visszatérnek az ismert arcok is, mint Bala és bandája, ami természetesen komoly bonyodalmakhoz vezet... A zenének, akárcsak a filmekben, itt is… Több

Rendező: Herendi Gábor
Zene: Azahriah
Ország: Magyarország
Premier: 2023.10.18. | RTL+ (2023.10.18.)

2023.12.17 Gamehun638

Nem tudom hova tenni a sorozatot. Próbálnak régmúltból elővenni valamit, miközben a modern és trendi dolgokat zsúfolnak bele. Unalmas karakterek, ahogyan a sorozat is az...

2023.12.13 Gábor390920

Valami új

Sokat gondolkoztam rajta, hogy mikor írjam le a gondolataimat a sorozattal kapcsolatban, de úgy láttam jónak, ha végignézem mind a tíz részt, ezzel komplex képet kapva a történetről. Amikor meghallottam, hogy sorozat készül a három sikeres Valami Amerika-film után, nagyon megörültem, hiszen a mai napig szívesen nézem újra Herendi Gábor filmjeit, és kíváncsi voltam arra, hogy merre viszik tovább a történetet, vagy kapcsolódik-e egyáltalán nyomokban az eredeti filmekhez az azonos című sorozat. Szerencsére nosztalgiafaktornak visszatér egy-egy főbb karakter, de az ő szerepük minimális a Csuja Imre által megformált Balához képest. Ő és Alex felnőtt gyerekei állnak ugyanis a középpontban, valamint egy tehetségkutató verseny. Néhol erősebb volt a történet, néhol gyengébb, de azt gondolom, hogy amit ki lehetett hozni ebből a történetből, azt mind a színészek, mind az alkotók kihozták, most is reflektáltak a korszak trendjeire (influenszerek, tehetségkutatók), mint a filmekben, és a zene itt is hasonlóan nagy szerepet kap. Korábban azt olvastam, hogy egyenlőre 10 részt terveztek, de az utolsó részben nyitva hagyták a folytatás lehetőségét is, úgyhogy ha a fejesek rábólintanak, akár jöhet a testvérek kalandjainak folytatása.

2023.11.07 taba

Valami jó

A Valami Amerika 2002-es bemutatása óta eltelt 21 év. Felnőtt egy új nemzedék, megváltozott a világ. Új generáció, régi problémákkal, YouTube-erek, like-ok, megosztások, klímakatasztrófa veszélye, globális felelősségtudat és annak hiánya stb. Ami a régi maradt, az a filmre jellemző remek humor és zene, a rendező Herendi Gábor, valamint a korábbról jól ismert színészek felbukkanása a történetben. Kellemes szórakozás mindenkinek.

2023.10.20 King Leonidas Nézhetetlen

Az első rész szimplán csak sz*r volt, a másodikkal már vallatni lehetne. A harmadikra már kíváncsi sem vagyok.

2023.10.20 janderka

Se nem rossz, se nem jó

Háááát... Mit mondjak rá? Se nem rossz, se nem jó. De lehet, csak kinőttünk már belőle. Képi világában, díszleteiben hozza a trilógia hangulatát. Kapcsolódni is próbál az akkori történetszálakhoz - vagy legalábbis utal rájuk. Sőt az influenszer négyessel mintha visszakacsintana kicsit a "Hotel Margaretre" és a rövid, de annál fölöslegesebb életű "Ki vagy te" minisorozatra is. Bár kicsit fura elsőre, hogy Vivit itt már nem Tompos játssza, hanem Földes, aki még csak karakterében sem hasonlít a korábbi lányra. No, de ez legyen a legkevesebb. Csujába viszont mintha tettek volna egy kis Ötvös Csöpiséget - legalábbis ahogy nyakokvágta a nekirontó egyik kisgyereket. Illetve a mozi előtti szelektívkukás jelenet is megidézte picit a jó öreg Linda huligánokat helyretevő hangulatát. (Be lehet, hogy ezeket már csak én képzeltem bele.) Hogy aztán a mai fiataloknak mindez mit ad - ad-e bármit is? Azt majd mondják el ők! (Viszont Ember Márkot ki nem állom - ő sokat ront az összhatáson.)

A sorozat kilencedik részében felcsendül a „Valami Amerika még” című dal, amely a Valami Amerika második részének volt a főcímdala.Szerző: Gábor390920

Szervét Tibor is feltűnik a sorozatban mint Alex, aki már a korábbi filmekben is sok galibát okozott.Szerző: Gábor390920

Oroszlán Szonja és Szabó Győző legutóbb a Brigi és Brúnó című sorozatban szerepeltek együtt. Szerző: Gábor390920

Az eredeti Valami Amerika testvérek közül Szabó Győző karaktere szerepel a sorozatban. Szerző: Gábor390920

A sorozat a korábbi filmek “univerzumában” játszódik, tehát felbukkannak régi ismerősök, valamint utalásokat is kapunk a filmekből. Szerző: Gábor390920