Hol van Anne Frank?

Hol van Anne Frank?

Where Is Anne Frank

A nem túl távoli jövőbben járunk, Amszterdam belvárosának hangulatos utcái ragyognak télen, Anne Frank képzeletbeli barátnője, Kitty pedig varázslatos módon életre kel a múzeumként működő Anne Frank-házban.

Kitty nem tudja, hogy régi barátnője már nem él, így azonnal a lány keresésére… Több

Rendező: Ari Folman
Író: Anne Frank
Forgatókönyvíró: Ari Folman
Ország: Franciaország, Izrael, Hollandia, Luxemburg, Belgium
Premier (HU): 2022.04.21. | Cinego (2022.07.28.)
Forgalmazó: Cirko Film

2023.02.25 RigbyTheMad

Ne

Sajnos nem olyanra sikerült, mint amire számítottunk. Teljesen más arcát mutatta be ez az animáció, amilyen nem is volt Anne Frank. Két hete nem tudjuk befejezni, majd egyszer.

2022.04.22 Zoltán

Szerintem ez tipikusan az a történet, amit mindenkinek ismernie kell, nem csak történelmi szempontból, hanem azért is fontos, hogy milyen emberekké válunk.

2022.04.23 vtomka

Hihetetlen, de ez a történet még így is nagyon megrázó. Szerintem ezt mindenkinek látnia kell. Engem nagyon megérintett egyszerűen.

A film összbevétele 168 323 dollár volt (imdb.com).

A "Hol van Anne Frank?" Ari Folman második animációs filmes rendezése.Szerző: csd

Az első olyan Anne Frank életét feldolgozó produkció, amelyet a bázeli Anne Frank Alapítvány is támogatott, Ari Folman pedig különleges hozzáférést kapott a hagyatékhoz.Szerző: csd

Az animációs film a Cannes-i Filmfesztiválon debütált.Szerző: csd