Zombieland 2: A második lövés

Zombieland: Double Tap

A film összbevétele 114 841 944 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 106 685 415 forintot termelt. A hazai mozik összesen 77 859 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Zombieland 2 Bill Murray második folytatásfilmje a Szellemirtók 2 után. Szerző: hp

Bár a Sony csak 2018-ban adott zöld utat a filmnek, a végleges forgatókönyv már 2017-ben elkészült. Szerző: hp

2015-re a film mind a négy főszereplőjét jelölték már Oscar-díjra. Közülük máig egyedül Emma Stone kapta meg az Akadémia aranyszobrát a Kaliforniai álom főszerepéért 2017-ben. Szerző: hp

A Szellemirtók után Bill Murray és Dan Aykroyd ismét együtt állt a kamerák elé a Zombieland 2 forgatásán. Szerző: hp

A film egy Oscar-díjas (Emma Stone), és 5 Oscarra jelölt színész is feltűnik (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Abigail Breslin, Bill Murray és Dan Aykroyd).Szerző: hp

Ez Bill Murray karrierjének harmadik zombifilmje. A színész játszott a Zombieland első részében, és a szintén 2019-ben bemutatott A holtak nem halnak meg-ban. Szerző: hp

A Zombieland rendezője és a négy főszereplője is visszatért a folytatásban. Szerző: hp

A Sony csak 2018. július 13-án adott hivatalosan zöld utat a Zombieland 2-nek. Szerző: hp

A Zombieland 2 forgatása 2019. január 14-én kezdődött meg Atlantában, Georgia államban, és március 15-én ért véget. Szerző: hp

A Zombieland 2: A második lövés amerikai premierje 2019. október 18-án esedékes, ami épp a Zombieland bemutatójának 10. évfordulójára esik. Szerző: hp

A Zombieland 2009-es bemutatója óta egyre népszerűbbé válik, már igazi kultusz veszi körül, és az interneten újra és újra felröppen a hír, hogy lesz folytatása. A különleges humorú zombifilm rendezője, Ruben Fleischer mára a legnagyobbak ligájába került: új filmje, a Pókember-univerzumban játszódó Venom (Venom, hazai bemutató: október 4.) Tom Hardy főszereplésével készült el, és valószínűleg az ősz egyik legfontosabb mozis eseménye lesz. Fleischer, akinek szívügye a Zombieland 2. elkészítése, a Venom-nak köszönhetően most sokkal jobb tárgyalási pozícióban van, és úgy tűnik, a film főszereplői, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson és Emma Stone is szívesen időt szakítana a folytatásra. Ráadásul jövőre lesz az eredeti film bemutatójának 10. évfordulója. A film íróinak egyike nemrég azt mondta, hogy ha minden jól megy, 2019 elején leforgatják a filmet. És mindenki benne lesz, aki az első rész végén még életben volt. Az összes bennfentes, aki nyilatkozott az ügyben, bizakodik, de végül hozzátett egy „talánt” vagy egy „ha minden jól megyet” – de ennyire valószínű még sosem volt, hogy néhány furcsa átlagember újra keresztülvághatja magát a zombi apokalipszisen. (IC Press)Szerző: hp