Humphrey Bogart
18

Szül.: 1899. december 25., New York City, New York, Amerikai Egyesült Államok
Elhunyt: 1957. január 14.

Adatlap
138
Filmográfia (138)
3
Díjak (3)
62
Érdekességek (62)
175
Képek (175)
Kapcsolat
Hozzászólások

Érdekességek(62)

Carlito útja (1993) Carlito Brigante egy helyen azt mondja magáról: „Itt vagyok a klubban, és Humphrey Bogartot alakítom.” Bogart a Casblancában ugyancsak egy éjszakai szórakozóhelyet vezetett, mint Al Pacino a filmben.
#1
A félelem órái (1955) Humphrey Bogart utolsó kemény fiús szerepe.
#3
Sabrina (1954) A történet szerint Sabrina Fairchild (Audrey Hepburn) szívét Linus Larrabee (Humphrey Bogart) nyeri el. A való életben Hepburn és Bogart között legfeljebb egy udvarias munkakapcsolat alakult ki, tekintettel a nagy korkülönbségre.
#4
Sabrina (1954) Humphrey Bogart a forgatás alatt végig ingerlékeny volt, amelyet több dologgal is magyaráznak. Az egyik szerint ekkor már jelentkeztek nála a halálát okozó rákbetegség első jelei. Másik ok, hogy akkor fejezte be egy pszichopata megformálását a Zendülés a Caine hadihajón című filmben, s ennek a hatását még nem tudta lezárni. Még egy magyarázat lehet az is, hogy Bogart nem értett egyet William Wyler rendezői stílusával.
#5
Sabrina (1954) A Paramount vezetése azt szerette volna, ha William Holden karaktere nyeri el a lány szívét és a boldog befejezést, méghozzá azért, mert az akkori népszerűséget vizsgáló statisztikák Holdent hozták ki győztesen Bogart-tal szemben. Ennek ellenére, az eredeti színdarabhoz hűen az idősebb testvér (vagyis Humphrey Bogart karaktere) nyeri el a lány szívét.
#6
Sabrina (1954) Humphrey Bogart sem William Holdennel, sem Audrey Hepburnnel nem jött ki jól a forgatás alatt. William Holdent "Smiling Jimnek" (Mosolygós Jimnek) nevezete el, Audrey Hepburnt, pedig tehetségtelen színésznőnek tartotta.
#7
Sabrina (1954) A három főszereplő díjazása jelentősen eltért egymástól, míg Humphrey Bogart 300 ezer, William Holden 150 ezer, addig Audrey Hepburn csak 15 ezer dollárt kapott.
#8
Sabrina (1954) William Holden és Humphrey Bogart második közös filmje a 15 évvel korábban bemutatott "Invisible Stripes" (1939) után.
#9
Sabrina (1954) Linus Larrabee szerepére Billy Wilder elsősorban Cary Grantet gondolta ki, de a színész visszautasította, így a szerep Humphrey Bogartnál landolt.
#10
Sabrina (1954) Mivel Humphrey Bogart túl idősnek bizonyult Linus Larrabee karakteréhez, Billy Wilder úgy döntött, hogy egy korban Bogarthoz közelebb álló színészt kér fel David Larrabee szerepére, így esett William Holden-re a választása.
#11
Sabrina (1954) Humphrey Bogart, akit a Warner Brothers-től vettek kölcsön a filmhez, kiközösítve érezte magát a Paramountbeli sztárok között, főleg William Holden és Billy Wilder baráti kettősét érezte ellenségesnek. Ezért egy nap nem volt hajlandó munkára jelentkezni a forgatási helyszínen, így Wilder kénytelen volt elnapolni a forgatást.
#12
Sabrina (1954) Humphrey Bogart többször élesen kritizálta Billy Wildert. Kijelentette, hogy nem szeret olyan rendezőkkel dolgozni, akik a forgatókönyvírókkal dolgoznak, és a színészeket kizárják a munkából.
#13
Sabrina (1954) Humphrey Bogart a forgatás kezdetétől kezdve ellenségesen viszonyult Billy Wilderhez, akit sokszor hangosan "nácinak" nevezett, vagy más antiszemita jelzővel illetett annak ellenére, hogy Wilder zsidó volt, és családját a holokausztban veszítette el. Bogart a rendező utasításaira többször – kifigurázva Wilder németes akcentusát – a "Jawohl!" kifejezéssel válaszolt.
#14