Wim Wenders
4

Szül.: 1945. augusztus 14., Düsseldorf, North Rhine-Westphalia, Németország

Adatlap
107
Filmográfia (107)
17
Díjak (17)
9
Érdekességek (9)
2
Képek (2)
Kapcsolat
Hozzászólások

Érdekességek(9)

Tökéletes napok (2023) A filmben szereplő kilenc nyilvános vécét azért építették, hogy ezzel is segítsék a 2020-ra tervezett nyári olimpmiai játékokra Japánba érkező turisták fogadását.
Mivel az olimpiát a COVID-járvány miatt elhalasztották, a UNIQLO márka tulajdonosaként is ismert kiskereskedelmi cég vezetője, Koji Yanai megtalálta a módját, hogyan lehetne mégis nemzetközi hírnevet adni a neves építészek által tervezett mellékhelyiségeknek: forgatókönyvírókkal és reklámcégekkel vette fel a kapcsolatot, hogy dokumentumfilmet készítsenek a dizájner vécékről. Így jutott el a téma az utóbbi időkben jobbára dokumentumfilmekkel foglalkozó Wim Wendershez is, aki úgy döntött, hogy inkább egész estés nagyjátékfilmet készít, amelynek központi elemei lesznek ezek a különleges építmények.
#1
Anselm (2023) Wim Wenders filmrendező és Anselm Kiefer kortárs képzőművész a második világháború végén született, mindössze néhány hónap különbséggel. Az előbbi így magyarázza: „Gyermekkorunkat ugyanabban a romokban heverő országban töltöttük, romokban heverő önképpel, amelyet felnőttek - köztük szülők és tanárok - népesítettek be, akik kétségbeesetten akartak jövőt teremteni maguknak, és akik ugyanilyen kétségbeesetten próbálták elfelejteni a múltat, vagy úgy tenni, mintha az meg sem történt volna”.
#2
Az utolsó tangónk (2015) egy orábbi filmjének a Música cubana-nak is Wim Wenders volt a producere.
#3
Halál Palermóban (2008) Wim Wenders rendező a Cannes-i Filmfesztivál premierje után újraszerkesztette a filmet, és lerövidítette.
#4
Angyalok városa (1998) Wim Wenders "Berlin felett az ég" című, 1987-es filmjének amerikai átirata.
#5
Távol és mégis közel (1993) Wim Wenders közel egy órát kivágott a filmből, hogy megkapja a kívánt hosszúságot.
#6
Távol és mégis közel (1993) pusztán csak azért szerepel a filmben, mert a titkárnője nagyon szerette Wim Wenders filmjeit, ezért mivel Gorbachev amúgy is Németországban járt megkérte, hogy "ugorjon be" egy cameo szerepre.
#7
Alice a városban (1974) Wim Wenders írót és rendezőt egy egyedülálló szülő, konkrétan a barátja, Peter Handke története inspirálta.
#8
Alice a városban (1974) Wim Wenders is feltűnik a filmben egy cameo-szerepben: az 5. perc körül, a zenegépnél.
#9