Közösség

Vélemény:

 

58 Dil Kya Kare

(1999)

Dil Kya Kare

 
e-batta   2016.09.09 14:23
0

Szeretem azokat a bollywoodi filmeket, amelyek kevés szereplővel játszódnak. Itt (néhány apróbb szereptől eltekintve) négyen szerepelnek, plusz még egy gyerek. És emiatt sokkal több lehetőségük van a színészeknek kibontakozni. Kajol amúgy is mindig ezer százalékos teljesítményre képes, ha drámáról van szó, és ezúttal férjével (bizony, az év februárjában házasodtak össze, a film bemutatója szeptemberben volt) Ajay Devgannal szerepel. Ráadásul nem, mint férj és feleség, hanem Kajol pont a felesleges harmadik szerepét tölti be. Persze ez nem lenne Bollywood, ha nem tudnák az egészet tragikus tartalommal megtölteni. No semmi halálos betegség, baleset, vagy ilyesmi, hanem pusztán a választás és döntés nehézsége, és hogy valaki biztos, hogy rosszul jár (és egy ideig úgy tűnik, hogy senki sem jár jól), aztán persze a legkisebb szívfájdalommal próbálják megoldani. Kajol ebben mindig is nagy volt. A törvényes feleség szerepe Mahima Chaudhrynak jutott, aki szokás szerint modellként kezdte, és bár nem sok filmben szerepelt férjhezmenéséig, némelyikkel egészen szép sikert aratott. A negyedik szereplő a család közeli barátjának szerepét Chandrachur Singh kapta, aki engem annyira nem nyűgözött le a Joshban, hogy meg sem említettem őt. Ebben a filmben sem tudott maradandó nyújtani. És hát a kislány: Akshita Indalie Garud-Jainos (fura neve van), ez volt az első filmje, majd három év múlva még egy, azóta eltűnt. Kár, mert nagyon tehetséges kislány volt.