Közösség

Vélemény:

 

77 Vakság

(2008)

Lássuk a szemünkkel, mit akar üzenni!

 
Erik Csok   2024.02.17 10:25
0

Tegnap este megnéztem ezt a filmet, nem néztem róla előzetest sem, a történetet sem ismertem, csak annyit tudtam, kik játszanak benne. És ez a film... Ebben aztán volt minden! Nagyon nem azt kaptam, mint amire számítottam, de ez nem feltétlen rossz, sőt! Az első dolog, amire ki szeretnék térni, a film iszonyatosan nyomasztó, egyszerűen egy idő után már nem jó nézni, én is ezt éreztem közben, mert olyan képsorokat kap a néző, mintha tényleg ő maga is ott lenne a többi emberrel. Hangulatban is iszonyat erős, és annyi üzenet van benne, sorolhatnám, de a néző maga nyissa fel a szemét azzal kapcsolatban, mit akar üzenni a film. És a társadalomkritika is nagyon-nagyon telitalálat, nagyon fontos dolgok ezek, bizony! Még tetszett az, ahogy a lepukkant várost ábrázolták, tényleg, mintha apokalipszis lenne, és mint posztapokaliptikus film is működik, azt kell mondanom. A színészek is nagyon jól alakítanak, mindenki, de tényleg, és a zenék is szerintem nagyon jók voltak. Elgondolkodtató film, és a film közben is az járt a fejemben, hogy egy átlagember hogy reagálna arra, hogy hirtelen nem lát? Mennyire nem akarunk mi ezeknek az embereknek a helyében lenni, és vajon a kormány tényleg csak a jót akarja mindig (nagyon nem)? Úgyhogy, én ajánlom, fantasztikus film!