Közösség

Vélemény:

 

86 Vaiana

(2016)

Vaiana

 
MMcFly2015   2017.04.14 21:41
1

,,A Zootropolis és a Jégvarázs alkotóitól." Ez elég jó promónak, és magasra is teszi a lécet. A Zootopia humorát és báját nem sikerült megközelíteni, de a Jégvarázzsal egy szinten van. A film látványvilága (3D-ben pláne) lebilincselő. Ha csak gyerek miatt nézi meg valaki, már csak a látványnak köszönhetően sem fog unatkozni. A sok énekléssel, és a mondhatni sablonos történetvezetéssel kicsit visszarepített a 90-es években menő Walt Disney rajzfilmekhez, ami jó kis nosztalgiafaktor. Közelebb áll fantasy világhoz ez a mese, mint az átlag, engem ez miatt nem tudott teljes mértékbe lenyűgözni, viszont biztos vagyok benne, hogy 6-12 életkorban ez plusz élményt okoz. :) A főszereplők közül Maui a legszerethetőbb karakter, és annak ellenére, hogy félistenként van feltüntetve, talán az ő hozzáállása a legemberibb. Nagyon el lett találva. Az elején feltünik a kislány közelében egy malac, ami elég aranyos és vicces volt ahhoz, hogy eltudjam képzelni harmadik állati barátként a történetbe. Furcsáltam, hogy miért egy lökött csirkét vittek magukkal. Abszolút minőségi mese film, egyedi látványvilággal, és egy elég egysikú történettel. Akinek a Jégvarázs tetszett, az bátran nekiállhat ennek is, elég nagy a hasonlóság a két mesefilm között.