Közösség

Vélemény:

 

83 Szökés Alcatrazból

(1979)

Jó kis börtönös film

 
Bafam   2023.12.13 11:17
0

Szeretem a börtönös filmeket, mert van egyfajta különleges atmoszférája, egy számomra egyedi légköre, mely engem el tud varázsolni, magába tud szippantani. Ez a film is rabul ejtett már az elejétől fogva, és ez kitartott a film végéig. A szereplőkkel teljes mértékben azonosulni tudtam, és szurkoltam nekik, hogy sikeresen meg tudjanak szökni a világ egyik legjobban őrzött, legbiztonságosabb szigetbörtönből, ahonnan még eddig soha senkinek nem sikerült megszökni. Ami nem más, mint a híres és hírhedt Kalifornia államban, egészen pontosan a San Francisco-öbölben található mintegy 200x500 méteres alapterületű szigetre felépített Alcatraz Büntetés Végrehajtási Intézet. Ide zárták, zárják a világ legvadabb, legveszedelmesebb elmeháborodott bűnözőit, pszichopatáit. Persze a főhőseink mind ártatlanok, és csak véletlenül kerültek ide. Saját elmondásaik alapján tévedésből vannak csak itt, és persze csak átmenetileg, mivel tervezik, és eltökélt szándékuk, hogy meg fognak szökni akármilyen szigorú is ez az Alcatraz szigetbörtön. Hogy sikerül-e nekik maga a szökés, azt mindenki megtudhatja, ha megnézi ezt a mesterművet. Jó filmnézést, és persze akik a rabok oldalán vannak, azoknak pedig jó szurkolást kívánok!