Közösség

Vélemény:

 

89 Dexter

(2006)

Lélektiló...

 
JRD   2022.03.11 15:18
2

Érzelmes ember lévén, azok a dolgok, melyek valóságban is megtörténhetnek, nagyon le tudnak taglózni. És ilyen volt a Dexter sorozat is. Hiszen bárki lehet gyilkos, sorozatgyilkos. Utáltam, hogy szimpatikussá akarja tenni a sorozat a gyilkolást, és mentségeket keres arra, hogy valaki miért is öl... de... mégis néznem kellett, és lassan azon vettem észre magam, hogy szurkoltam a főszereplőnek. Az eszem tudta, hogy a szereplő helytelen dolgokat tesz, de a cselekménye annyira magával vitt, hogy lassan már nem tettem különbséget jó és rossz között az epizódokat nézve. És ekkor leültem és elgondolkodtam. Vajon ha én, mint érett, erkölcsi korlátokkal, erkölcsi tartással rendelkező nő így bele tudom élni magam egy szórakoztató sorozatba, akkor vajon azok a tizenegynéhány évesek, akik titkon megnézik, vajon mit fognak érezni? Mit fognak belőle tanulni? Vajon milyen üzenetet közvetít feléjük? Hogy a Dexter rendhagyó alkotás volt-e 2006-ban? Minden bizonnyal. Hogy a főszereplő (Michael C. Hall) ezzel lépett ki az ismeretlenség homályából? Bizony. De vajon jogosan élt meg 8 évadot a sorozat? És jogosan lesz egy újabb évada? Hogy el tudd dönteni, látnod kell! Persze csak akkor, ha nem vagy korhatár alatti, mert akkor húzz ki az udvarra játszani, kiscserkész!< Szóval korhatár felettiek! Filmre fel, és jó szórakozást!