Közösség

Vélemény:

 

65 A titokzatos lakó

(2009)

A titokzatos lakó

 
moov18   2016.01.30 19:28
0

Pozitív csalódás volt számomra. Amit vártam és amire számítottam az egy középkategóriás akcióthrillernek, kriminek illett volna be. Helyette másfél óra izgalmakkal teli, kellemesen feszült, izgalmas thrillert kaptam az arcomba, ami bevallom jól esett. Kellemes kikapcsolódást nyújtott, elég pörgős volt, a cselekmény előrehaladásával pedig egyre kevesebb hajszálam maradt, na jó, nem szeretnék túlzásokba esni de valóban elég kiemelkedő volt. Néhol pattanásig feszült, néhol kellemesen borzongató. Persze van, hogy leül és ellankad, de összességében szinten tartja a figyelmet és leköt. Színészek közül egyértelműen Hope Davis volt a legszínvonalasabb, lehengerlően tálalta elénk a skizofrén karakterét; aki megviselt életet él és a dilibogyók tartják egyben. Külön tetszett, hogy két szálon futottak az események mégis a végére ezek a szálak összeértek és egy kontextusba illeszthetőek voltak. Egyszerre nyertünk betekintést a nyomozás részleteibe amint próbálják kézre keríteni a prostituáltak életét kioltó szadista sorozatgyilkost, valamit egy nem túl boldog kapcsolatban élő párocska életébe is betekinthetünk miután egy titokzatos bérlő kiveszi a bérelhető szobájukat. Továbbá említésre méltó és nagyon tetszett a film végére beiktatott "csavar" amiről aztán kiderült, hogy nincs is csavar. Ez kicsit bonyolultan hangzik csak az értheti aki látta. Lényeg a lényeg, hogy erősen ajánlatos legalább egyszer megnézni; garantált kikapcsolódást biztosít.