Közösség

Vélemény:

 

90 Briliáns elmék

(2011)

Briliáns elmék

 
dandelion1983   2022.06.24 12:46
1

Szórakoztató, humoros és nagyon igényes sorozat. Szerintem soha nem láttam ennyire okos és intelligens szériát. Nagyon jól választották ki a szereplőket, a párbeszédek sziporkázók. Aki jogi körökben mozog, vagy ismeri ezt a világot, annak különösen ajánlott a megtekintése, lehet rajta éppen eleget gondolkodni. Én azért adtam rá csak négy csillagot, mert nekem nagyon sokszor túl száraz volt, kevés volt az érzelem. Szerettem volna, ha lelki mélységeket is boncolgat. Bár, aztán a kezdeti stílustól idővel eltérnek, az ötödik évadtól egyre több szerelem és lelkizés kerül előtérbe, aminek nagyon örültem. De alapvetően ez csak ízlés kérdése, a sorozat alaphelyzete a jogi ügyek orvoslása és az ügyvédek könyörtelenségének bemutatása, ezt hibátlanul teszi. Szinte minden karakter kettős érzéseket kelt, egyszer szeretünk valakit, aztán meg kicsit utáljuk. Gabriel Macht szuper választás volt a főszerepre, csak Meghan hercegné ne szerepelne benne. Összességében egy igazán jól sikerült, egyedülálló alkotás.