Közösség

Vélemény:

 

52 Ezerszer erősebben

(2010)

Már megint egy remekmű Svédországból...

 
Bafam   2024.02.08 09:59
0

Már megint egy remekmű. Hál' isten, hogy ráakadtam erre, melyet svéd mesterek alkottak nem is akárhogy. Nincs benne semmi erőltetett frázis, olyan természetességgel visz filmvászonra nehezen ábrázolható dolgokat, amire csak kevesen képesek. Imádom, ahogy a film megragadta azt, ahogy a fiúk leuralják az iskola osztálytermét, vagy a fiúk szexuális nyelvet használnak a lányokkal szemben a miheztartás végett, és hogy az élet megváltozhat. Élveztem, hogy a narrátor a maga csendes módján viszi előre a történetet. A filmben feltűnt, hogy a gyerekek reagálnak az őket körülvevő elvárásokra, és az „Ezerszer erősebben” megkérdőjelezi, hogy milyen sok apró módot várunk el a nemtől függően eltérő viselkedésre. Azt gondolom, hogy ezt a filmet fel lehetne használni arra, hogy csodálatos vitákat indítson el a középiskolás lányok és fiúk között. Csodálatos lenne egy ilyen filmet bemutatni az USA-ban, érdekelne az uniformizált amerikaiak hozzáállása. Én nagyon megszerettem ez a filmet. Nézd meg, vagy ha igazán szeretnéd élvezni ezt a történetet, olvasd el a könyvet!