Közösség

Vélemény:

 

70 Dübörög a szív

(2015)

"Honnan ismeri a vőlegényt? - A szülőszobából."

 
Kinga Kecskeméti   2023.12.29 22:46
0

Valami könnyedet akartam nézni, gondoltam, Meryl Streep neve elég garancia lesz rá. Végül is az lett. Nekem tetszett, ahogy a téma drámaiságát ellensúlyozták, főleg Meryl poénjaival. Először hezitáltam, hogy abbahagyom, mikor megláttam a színésznőt a rockbandával énekelni, valahogy nem éreztem elég meggyőzőnek az egészet. Aztán jött egy pillanat, amikor MS utánaszólt a lányának, ahogy az megy fel a lépcsőn, csak a nevét mondta halkan, elhalóan, de abban minden benne volt, a szeretet, a fájdalom, az aggódás. Na, innét már teljesen lekötött a film, Meryl Streep ebben a szerepben is lubickolt, remekül felvette az egyszerű, de vagány rocker csaj és a szorongó, titokban aggódó, kicsit ügyefogyottan tébláboló anya karakterét. Lehet, nélküle unalmas lett volna a történet, a többiek nagyon háttérben maradtak. A szolid humor még, amit a film erősségének tekintek, ki is írtam magamnak pár szösszenetet. Rick Springfield alakítása is tetszett, a zenék, a gitározása meg különösen, kár, hogy ő csak afféle másodhegedűs szerepet kapott.