Közösség

Vélemény:

 

76 Kaliforniai álom

(2016)

Kaliforniai álom

 
Kristofalmos   2016.12.30 17:38
3

Damian Chazelle 3.nagyjátékfilmje a parádés nyitányt követően a gyönyörű befejezésig beránt ebbe a csodálatos világba és még a stáblista után is ott ültem (kedden) a moziszékbe és nem találtam a szavakat és még ma sem találom.Szerintem soha nem is fogok erre a filmre olyan jelzőket mondani ami teljesen visszatükrözné azt amit ettől a filmtől kaptam.Pedig első ránézésre azt gondolná az ember,hogy ez csak egy szép,romantikus és fülbemászó dallamú szép románc.És aki még mindig ezt gondolja vagy aki már látta de ezt gondolja,hogy ez csak egy szimpla,vicceske musical az hatalmasat téved.Ez a film maga a megmagyarázhatatlan csoda!Hiszen végül is van egy lány,egy srác,a zene,a tánc az előzetesek alapján.Azonban a trailerek nagyon félrevezetőek.Mert azt még megcsinálja egy jó rendező,hogy kicastingoljon egy remek párost,irasson egy zeneszerzővel egy jó zenét a filmjéhez meg ,hogy jól megkomponálja a táncjeleneteket.De azt csak Chazelle ebből az egészből kihozni amit itt láthatunk.Ráadásul nagyon finom módon menti meg a giccstől azokat a jeleneteket amelyekkel bele lehetett volna sétálni ebbe a csapdába.Szóval ehhez a filmhez még csak hasonlót nem láttam még soha.Röviden itt az év legjobb filmje.Mégrövidebben új klasszikus született!