Közösség

Vélemény:

 

72 Páncélba zárt szellem

(2017)

Páncélba zárt szellem

 
MMcFly2015   2018.01.10 00:11
0

Be kell vallanom, hogy a 90-es évekbeli Ghost in the Shell nekem az életem során kimaradt. Nem láttam, és nem is nagyon hallottam róla... ezt a 2017-es filmet is úgy néztem, mint egy újabb Hollywood-i sci-fit, és nem mint egy japán manga adaptációt. Lehet főként ez az oka, hogy jobban tetszett, mint amiket a kritikákból olvasok vissza... Az biztos, hogy az akció-jelenetekre panasz nem lehet, de maga a történetvezetés is fent tartotta az érdeklődést. Majd mikor a játékidő közel egy óránál tartott, kapunk egy kisebb-nagyobb fordulatot, ami átértelmezte számomra a filmet, és tényleg egy újabb adrenalin bombaként funkcionált. Scarlett Johansson ,,megvilágosodása" utáni belső vívódása nem igen jött át. (Gondolok itt például az édesányjával való párbeszédre) Ott egy nagyobb drámai hatást is el lehetett volna érni, de nem éltek vele a készítők. A sci-fi rajongó ismerősöknek bátran merem ajánlani, és ha esetleg elkészül egy folytatás, biztos nem kell unszolni a moziba... Az Én, a robot és az Elysium mellett, a Páncélba zárt szellem is felsorakozik a jobb sci-fik közé, amit ha kell többször is megnézek. :)