Közösség

Vélemény:

 

79 A férfi mögött

(2017)

"Két önzés titkos párbaja..." Szabó Lőrinc

 
Kinga Kecskeméti   2023.12.23 22:44
0

Na, megint felébredt bennem az erkölcscsősz. Sok véleményt elolvastam, miután megnéztem a filmet, de nem osztom azt a nézetet, hogy a feleség egy áldozat, bár a film is ezt sugallja. Ezt a szerepet (az odaadó, szolgáló nő szerepét) ő választotta magának, talán mintegy vezeklésként, ki tudja, Freud bácsi a megmondhatója. Aztán fellázadt, mert megunta a hálátlan szerepet. Elnyomottnak érezte magát. Pedig ő maga ajánlotta fel a férjének az elején, hogy ír helyette. Mivel tudta, hogy nőként esélye sincs, ő is jól járt, mert az írásai így eljutottak az olvasóhoz, a férje pedig megkapta a hőn áhított sikert. Ez egy titkos alku volt két nem teljesen tiszta lelkű ember között, akik jól kiegészítették egymást. Ne felejtsük el azt sem, hogy mindketten könnyelműen házasságtörők lettek egy fiatal, kisgyermekes anyával szemben. Így aztán kompenzálni kellett valamivel a bűnöket. A férj a megcsalásokkal, mert sohasem érezte magát egésznek, a feleség meg a szolgai alázatosságával. Zsák a foltját megtalálta. De tényleg, ők valójában szerették egymást a sok sérelem ellenére is. Ezeket a bonyolult érzelmeket a két főszereplő nagyon szépen érzékeltette, Glenn Close sokszor szavak nélkül is. Néha nekem túl lassúnak tűnt a film, főleg az elején, azért adtam csak 3 csillagot.