Közösség

Vélemény:

 

82 Megtorlás

(2016)

Megtorlás

 
Berto49   2018.02.01 12:38
1

A western nem tartozik a kedvenc műfajaim közé, de ezzel próbát tettem. Igazából nem is követi a zsáner szabályait, csak a külsőségeit (helyszín, martalóc külsejű szereplők, stb.) használja fel. A maratón hosszúságú négy fejezetre tagolt film mintha a brutális cselekedetek, erőszakos halálnemek és kínzások összes lehetőségét leltározná. Ennyi gyomorforgató jelenetet egy filmbe összezsúfolni a perverzió határát súrolja, illetve sok esetben át is lépi. Őszintén szólva nem is értem, hogy milyen célból készült. Nem hiszem, hogy van olyan épeszű ember, akit a szörnyen naturálisan ábrázolt borzalmak szórakoztatnának. Sokan zseniális teljesítménynek tartják a Gonosz alakját megtestesítő Guy Pearce játékát. Szerintem pedig egész egyszerűen valószínűleg a rendező utasítása alapján „túltolta”. Dakota Fanning meg csak szenvedve nézett, igaz túlnyomó részt némaságra volt ítélve. Az viszont érdekes, hogy a borsodi táj milyen jól „alakította” a vadnyugati környezetet. Nehezen tudom elképzelni, hogy valamikor is akármilyen késztetésre újra végigszenvedjem ezt a mozit, a rendező nevét pedig bevéstem a „fekete listámra”.