Közösség

Vélemény:

 

84 Ready Player One

(2018)

Ready Player One

 
szucszoli   2018.07.17 14:30
0

Másodszori nekifutásra sikerült csak megnézni a filmet, mert olyan szinten tömve van elcsépelt klisékkel és hamis filmes megoldásokkal, hogy az agyvérzés elkerülése végett kénytelen voltam kikapcsolni. Hogy más példát ne mondjak, irritáló 20 év óta végignézni újra és újra minden hálivúdi tömegfilmben ugyanazt a lényegtelen és érvénytelen szerelmi szálat a szépségideál főhősök között. Maga a film társadalmi háttere iszonyúan felszínes és gyengén kidolgozott és ez igaz az összes karakterre is. De mindez nem lett volna olyan elviselhetetlen, ha nincs az a kellemetlen mellékérzés, hogy ez a 14-16 éves plázaízlésű gyerekek nyelvén próbál hozzám szólni. Különben a film második fele egész élvezhető volt. El tudta velem feledtetni a saját felszínességét és valamennyire el tudtam merülni a látványban és az akcióban. Ettől függetlenül iszonyúan túlértékelt film. Kizártnak tartom, hogy én ezt valaha újra meg fogom nézni. Abszolút felejthető, felszínes, egyszer elsüthető, egynyári alkotás. Nálam ez még jóindulatból sem érdemel 10/5-nél többet. Viszont ajánlom mindenki figyelmébe a Black Mirror 3. évad 2. részét: Na gyerekek, így kell egy igazán átütő erejű alkotást létrehozni a virtuális valóság témában! Ez az egyórás epizód olyan pokoli mélységekbe vezet le, aminek a Ready Player One a 0,01 részét sem éri el. Ezt azért tartsuk szem előtt a pontozásnál!