Közösség

Vélemény:

 

75 A zátony

(2016)

A zátony

 
moov18   2016.10.03 12:35
0

Az alábbi pozitívumokat tudnám csupán felírni jelen alkotásunk számlájára: a főszereplőnk, a gyönyörű tájkép - fenomenális helyszínválasztás. Lehet elcsépelten hangzik, de én így látom. Nem tartanám korrektnek ha beállnék a sorba és tízezredikként én is hozzásegíteném - teszem hozzá méltatlanul! - jelen alkotásunkat a mennybemenetelhez. Mi is volt itt az izgalmas? Talán a film befejezése, miután mindenki hunyt egyet és megébredt már. Konkrétan a játékidő háromnegyede azzal telik el, ahogy ücsörög az áldozatunk egy méretesebb sziklán a kies tájon. Ezt nem nevezném izgalmasnak. Azon meg még inkább ki vagyok akadva és lázadozok, hogy különböző fórumokon ezt a filmet a horror műfajába kívánják helyezni. Vagy nem látott az illető jó horrort életében, vagy szimplán zavar van a fejében. Szerintem egy filmdrámának jobban beillene, abból is a gyengébbiknek. Nem lehúzni akarom, egyszer túl lehet élni viszont egyáltalán nem úgy kellett lefejteni a kezemet a karfáról a végén, mint azt sokan előadják. Bár, mindenkinek más az eladható, más az izgalmas, más az ingerküszöbe. Két csillag.